Continental Mark II 1956 – 280000 PLN – Jabłonna

“Budować najwspanialsze samochody w Ameryce” – to motto przyświecało projektantom nowo utworzonej marki Continental, najbardziej luksusowej w koncernie Forda. Continental Mark II zaprezentowany został w 1956 roku i kosztował tyle, co dwa najdroższe Cadillaki. Wśród nabywców około 3000 egzemplarzy byli między innymi Elvis Presley, Frank Sinatra, Elizabeth Taylor, Nelson Rockefeller i Dwight Eisenhower. To wyjątkowe coupe stało się jednym z bardziej rozpoznawalnych projektów amerykańskiej motoryzacji z tamtych lat. Taki wóz w Polsce to gigantyczna sensacja, a zaprezentowanie go na Giełdzie klasyków jest dla mnie ogromną przyjemnością. Pięknie odrestaurowany wóz oferuje Classic Motors Staniszewski.


Link: http://classicmotors.pl/continental-mk2-1956/

Continental Mark II

Numer nadwozia:C56A1724
Numer silnika:ECU8016A

Cena: 280000 PLN

Continental Mark II oferowany przez Classic Motors opuścił fabrykę w 1956 roku jako 753 egzemplarz z kolei. Karoseria została polakierowana w jasnozielony kolor o numerze 07, wnętrze również charakteryzowało się podobną kolorystyką. C56A1724 opuścił salon w Syracuse w stanie Nowy Jork wyposażony w klimatyzację. Dzięki bogatej dokumentacji dowiedzieliśmy się, że jego pierwszym właścicielem był Lyle Conde, natomiast ostatnia wzmianka właścicielska na terenie Stanów Zjednoczonych pochodzi z 2000 roku, gdy auto było w posiadaniu Joe Schroth’a.

Po sprowadzeniu do Polski obecny właściciel poddał auto bardzo głęboko idącej renowacji. Samochód został rozebrany do ostatniej śrubki. Proces renowacji blacharskiej został zakończony ocynkowaniem karoserii oraz polakierowaniem w bardzo dostojny, czarny kolor. Wnętrze zostało obszyte szaro-czarną skórą. Wszystkie elementy mechaniczne zostały bardzo dokładnie odbudowane. Elementy chromowane są w stanie idealnym, a wszelkie braki w niektórych elementach takie jak kły zderzaka zostały odbudowane. Silnik o numerze ECU8016A został odbudowany przez francuską firmę specjalizującą się w renowacji amerykańskich silników. Na chwilę obecną pojazd jest w stanie nie wymagającym dalszych prac. Zarówno zawieszenie, jak również skrzynia i silnik pracują bez zarzutu.

Auto jest wyjątkowym przykładem odradzającej się potęgi amerykańskiej motoryzacji. Samochód ten został stworzony z zamysłem przebicia produkcji europejskich pod kątem luksusu i jakości wykonania. Samochody te są niezwykle rzadkie na rynku kolekcjonerskim, co powoduje, że ceny stale rosną. W przeszłości posiadaczami Mark II były takie sławy jak Frank Sinatra, czy Elvis Presley. W dniu dzisiejszym auto może stanowić perłę w niejednej kolekcji.

Telefon: +48 516 612 395
Miejscowość: Jabłonna