Daihatsu Cuore L60 1982 – SPRZEDANE

Wybaczcie, że najniższa kategoria cenowa na Giełdzie klasyków świeci pustkami, lecz coraz ciężej znaleźć ciekawy, niespotykany samochód w dobrym stanie blacharskim i technicznym za taką kwotę. Daihatsu Cuore L60 z pewnością miejsce na stronie się należy. To pierwsza generacja malutkiego Japończyka projektowanego jako „kei-car” na wewnętrzny rynek japoński. W wersji eksportowej od 1982 roku mógł pochwalić się jednostką powiększoną do 612 cm³, która mimo tylko dwóch cylindrów oferowała niezłą kulturę pracy (zespół wałków wyrównoważających) i osiągi przebijające ówczesną konkurencję. Ten niepozorny maluch budował renomę japońskich samochodów – wówczas sceptycznie określanych jako jednorazówki, jednak jeżdżących dłużej i lepiej niż konkurencja z Europy.

Daihatsu Cuore L60
Rocznik: 1982
Pojemność: 612 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 30 KM

Sprzedam Daihatsu Cuore L60, rok produkcji 1982, oryginalny silnik 2-cylindrowy o pojemności 612 cm3.

Kupiłem ten samochód w zeszłym roku i był w stanie agonalnym jeśli chodzi o silnik. Uszkodzona była pompa benzyny, przez co paliwo dostawało się do oleju i olej nie miał lepkości, zużyty był też łańcuch napędu pompy olejowej. Silnik został rozłożony na części pierwsze i złożony od nowa, sprawdzono że nie wymaga szlifu, trzyma kompresję i ciśnienie oleju na ciepło, zapala bez dymienia i płynnie nabiera mocy.

Auto ma amatorskie poprawki lakiernicze, ale nie jest nigdzie zardzewiałe. W komplecie drugi egzemplarz w częściach: cała mechanika, wnętrze, instalacja elektryczna, drzwi, szyby, klapy (w tym samym kolorze).

Pojazd stale eksploatowany. Ważne badanie techniczne i ubezpieczenie.
W ostatni weekend przejechał 200 km na rajdzie zabytków.