Daimler Double Six 1991 – SPRZEDANY

Jaguar XJ12 z tak zwanej serii trzeciej zachwycał rozmachem 12-cylindrów od 1979 roku aż do końca 1992. Jego linie nadwozia dopracowała włoska firma stylistyczna Pininfarina, podkreślając najpiękniejsze cechy brytyjskiej stylistyki i w absolutnie ponadczasowy sposób łącząc świat sportu i luksusu. Poczuć się tu możemy jak w brytyjskim gabinecie, a za świetne wrażenia odpowiada doskonała skóra, dużo drewna i grube wykładziny. Najbardziej bogato wyposażona wersja tego samochodu otrzymała ważną dla historii brytyjskiej marki nazwę Daimler Double Six, którą wcześniej nosiły auta i silniki z przełomu lat 20-tych i 30-tych XX wieku, i taki właśnie samochód prezentowany jest w tym ogłoszeniu. Jego cechy charakterystyczne, jak każdego Daimlera, to karbowany szczyt atrapy chłodnicy, jak i tylnej listwy na klapie bagażnika. W pięknym połączeniu koloru „Solent Blue Metallic” i jasnej, skórzanej tapicerki, sumiennie serwisowany, z ciekawą historią (samochód należał do konsula honorowego Republiki Paragwaju w Wiesbaden), z pewnością może stać się ozdobą każdej kolekcji youngtimerów.

Daimler Double Six
Rocznik: 1991
Przebieg: 187640 km
Pojemność: 5300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 264 KM

Wyposażenie:
– klimatyzacja,
– elektrycznie sterowane lusterka, szyby, fotele i szyberdach,
– fabryczne radio, telefon i dywaniki,
– elektrycznie wysuwana antena,
– tempomat,
– komputer pokładowy itp.

Jestem minikolekcjonerem youngtimerów. Kolekcja się powiększa głównie w kierunku Mercedesów, więc przyszedł czas na sprzedaż mojego pięknego Daimlera Double Six w kolorze solent blue. Samochód ma wyjątkową historię: jego właścicielem od nowości aż do odejścia z tego świata w 2008 r., był konsul honorowy Republiki Paragwaju w Wiesbaden Rudolf H. (dane podam kupującemu). Prywatnie p. Rudolf był małżonkiem znanej niemieckiej aktorki (z tą panią wiąże się osobna, interesująca historia z polskim wątkiem…)

Ale ad rem: samochód przez wszystkie lata serwisowany był w Jaguar Bielefeld i Jaguar Mainz. W 2011 r. spadkobiercy Pana konsula przekazali Daimlera pod skrzydła firmy RetroClassic pod Lubeką (RFN). Jest to firma specjalizująca się w odnawianiu i sprzedaży young/oldtimerów. W Daimlerze wykonano poprawki lakiernicze oraz niezbędne naprawy, np. wymieniono układ wydechowy. Samochód uzyskał wówczas certyfikat Dekry potwierdzający jego znakomity stan. Do 2013 r. prywatnie auto użytkował właściciel firmy RetroClassic, po czym Daimler został wystawiony na sprzedaż i jego właścicielem zostałem ja.

Przez 6 lat naszej wspólnej przygody samochód był sumiennie serwisowany i dość regularnie zabierany na przejażdżki – oczywiście wyłącznie przy dobrej pogodzie. Dzięki temu jest w świetnym stanie, wszystko – silnik (cudny bulgot V12), skrzynia, klimatyzacja, wspomaganie, elektryka itp. działa bez zarzutu. Brak śladów rdzy, lakier o pięknym odcieniu był na kilku elementach profesjonalnie odświeżony w Niemczech. Pojedyncze, drobne rysy są praktycznie niewidoczne, dla ochrony lakieru regularnie nakładałem najszlachetniejsze woski. Podwozie zostało zakonserwowane w wyspecjalizowanym zakładzie blacharsko-lakierniczym. Beżowo-kremowa tapicerka (magnolia), regularnie konserwowana profesjonalnymi preparatami, jest w świetnym, naturalnym stanie. Opony są prawie nowe.

Auto ma pełną dokumentację serwisową, a także dokumenty dotyczące konsula z Wiesbaden.
Nie wymaga żadnego wkładu finansowego.
To jeden z nielicznych już i zachowanych w takim stanie Daimlerów Double Six.