Daimler Double Six XJ81 1993 – SPRZEDANY

Szlachetna kolorystyka, doskonałe wyposażenie, niemal jednostkowa produkcja i silnik V12 pod maską. Choć początkowo sądzono, że jest to niewykonalne, i że XJ40 może posiadać pod maską jedynie sześciocylindrowe silniki, Brytyjczycy dopięli swego i Daimler Double Six XJ81 zadebiutował w styczniu 1993 roku. Ponad 300 koni mechanicznych z sześciolitrowej jednostki V12 umieściło go w najwyższej lidze. Pracuje aksamitnie i cicho, dając wspaniałe odczucia podczas jazdy. Wysoka cena i jedynie dwa lata produkcji sprawiły, że zbudowano ich jedynie 937 sztuk, a w efekcie najbardziej uszanowane egzemplarze są już dziś samochodami kolekcjonerskimi. Oferowany Jaguar przeszedł kompleksowe prace serwisowe i wygląda wręcz wyśmienicie.

Daimler Double Six XJ40
Rocznik: 1993
Przebieg: 127558 km
Pojemność: 5999 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 311 KM

Wyposażenie:
– skórzana tapicerka Ivory,
– skórzane obszycia boczków drzwi oraz progów,
– ABS,
– tryb sportowy skrzyni biegów,
– automatyczne szyby oraz lusterka,
– automatycznie ściemniane lusterka,
– automatycznie ustawiane fotele wraz z podgrzewaniem i pamięcią fotela kierowcy,
– elektrycznie podgrzewana przednia szyba,
– klimatyzacja automatyczna z układem sterowania wilgotnością powietrza,
– immobilizer, fabryczny alarm,
– wykończenie w orzechowym drewnie,
– osiem głośników i wiele innych

Sprzedam Daimlera Double Six z roku 1993. Jeden z 937 sztuk, jakie marka Jaguar wyprodukowała w wersji modelu XJ40. Pojazd w doskonałym stanie technicznym. Wzorowo utrzymany przez pasjonata marki. Pojazd posiada certyfikat autentyczności wydany przez Jaguar Heritage Trust. Sześciolitrowa jednostka V12 pracuje aksamitnie i cicho, dając wspaniałe odczucia podczas jazdy dzięki 311 KM oraz 480 Nm momentu obrotowego.

Daimler jest regularnie serwisowany, posiada dokumentację serwisową na kilkanaście stron. Jest po gruntownym przeglądzie podczas którego wymieniono świece, przewody, aparat zapłonowy, cewki, wszystkie uszczelnienia silnika, termostaty, olej silnika wraz z filtrem, olej skrzyni biegów wraz filtrem, płyn układy wspomagania wraz z filtrem, płyn chłodniczy, akumulator, wszystkie amortyzatory, sprężyny zawieszenia, tuleje zawieszenia, łączniki stabilizatorów, a także zregenerowano alternator. Zabezpieczono podwozie oraz nadwozie wysokiej jakości woskami Swissvax.

Niski przebieg pojazdu, limitowana wersja jednego z ostatnich Jaguarów z silnikiem V12 oraz jego doskonały stan to gwarancja dobrej lokaty kapitału i niezapomnianych wrażeń z jazdy.