KlasykaGatunku.pl

Daimler Six XJ40 1988 – 39500 PLN – Wrocław

Daimler Six XJ40 to świat brytyjskiego luksusu w najlepszym wydaniu, najbogatsza wersja wyposażeniowa Jaguara XJ6 generacji XJ40. W zestawie mamy tu chromowane listwy na bokach karoserii, inne drewno na desce rozdzielczej, rozkładane stoliki w oparciach foteli oraz dodatkowe lampki do czytania. Tak luksusowego i przytulnego zarazem wnętrza nie znajdziemy w żadnym innym samochodzie z tego okresu. Ten egzemplarz pochodzi z rynku włoskiego i z pewnością wyróżnia się pięknym zestawieniem kolorystycznym czarnego lakieru i beżowej, skórzanej tapicerki. Poszczycić się może również świetnym stanem zachowania, będącym poniekąd następstwem przebiegu, wynoszącego ok. 100 tysięcy kilometrów.

Daimler Six XJ40
Rok produkcji: 1988
Pojemność silnika: 3590 ccm
Moc silnika: 156 kW / 212 KM
Przebieg: 100,212 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Daimler Six 3.6 serii XJ40 w kolorze czystym czarnym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Bolonii, Włochy od pierwszego właściciela. Egzemplarz z niewielkim przebiegiem w pięknej kombinacji kolorystycznej. Zachowany wciąż w oryginalnym stanie, nie odnawiany, z normalnymi śladami użytkowania i upływu czasu, ma w końcu już 33 lata.

Nadwozie nie posiada korozji, jak również większych uszkodzeń czy wgnieceń. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie lakier jest jeszcze fabryczny. Elementy chromowane w idealnym stanie. Listwy i dekor po bokach jeszcze w dobrym stanie. Niektóre elementy plastikowe i uszczelki noszą ślady upływu czasu, jednak w porównaniu z innymi egzemplarzami tego modelu są w rewelacyjnym stanie. Przednia maska ma drobne, widoczne pod światło odpryski od kamieni. Lampy przednie i tylne w znakomitym stanie.

Wnętrze jest kompletne, zachowane w świetnym i oryginalnym stanie, z drobnymi śladami użytkowania i upływu czasu. Tapicerka bez ubytków, widocznych przetarć czy śladów nadmiernego zużycia. Podsufitka nie odkleja się. Elementy drewniane w bardzo dobrym stanie, z 2-3 ledwo widocznymi skazami, jednak bez pęknięć. Dywaniki z wełny owczej dla pasażerów. Fabryczne radio Clarion, sprawne. Zachowana zamontowana od nowości instalacja telefonu samochodowego, jednak brakuje słuchawki, poprzedni właściciel obiecał nam ją dosłać jeśli znajdzie.

Wykonane prace:
– nowy akumulator Bosch,
– nowe pióro wycieraczki szyby,
– nowe maskownice przednich spryskiwaczy lamp OE Jaguar,
– wymiana oleju silnikowego na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowa uszczelka pokrywy zaworów,
– komplet nowych świec zapłonowych,
– nowy filtr powietrza,
– kompleksowa regeneracja przekładni kierowniczej w wyspecjalizowanym warsztacie,
– świeży płyn wspomagania zalany po płukaniu układu,
– świeży płyn chłodniczy,
– nowe odboje przednich amortyzatorów,
– wyważony komplet felg,
– ustawiona geometria zawieszenia,
– wymiana oleju w skrzyni biegów wraz z filtrem i uszczelką, olej Liqui Moly.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.

Cena 39’500 PLN zawiera opłatę akcyzy. Samochód odbierasz w tej cenie zatankowany do pełna, z tłumaczeniami dokumentów, pierwszym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC na 30 dni, gotowy do rejestracji w RP.

Istnieje możliwość dowozu samochodu do nowego właściciela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszamy do kontaktu pod tel. +48 791 515 905 (Michał),
+48 661 737 676 (Daniel).