KlasykaGatunku.pl

Daimler Six XJ40 1990 – SPRZEDANY

Daimler Six XJ40 to świat brytyjskiego luksusu w najlepszym wydaniu, w najwyższej wersji wyposażenia wśród wszystkich odmian Jaguarów XJ6. W zestawie mamy tu chromowane listwy na bokach karoserii, inne drewno na desce rozdzielczej, rozkładane stoliki w oparciach foteli oraz dodatkowe lampki do czytania. Tak luksusowe i przytulne zarazem wnętrze potrafi oczarować. Ten egzemplarz pochodzi z rynku szwajcarskiego i wyróżnia się pięknym zestawieniem kolorystycznym i fenomenalnym stanem zachowania, jak na przebieg rzędu 260 tysięcy kilometrów. Zawsze garażowany i odpowiednio serwisowany, nie wykazuje wad, jakie odnajdziemy w większości egzemplarzy na rynku.

Jaguar Daimler Six 4.0 XJ40
Rok produkcji: 1990
Pojemność silnika: 3980 ccm
Moc: 226 KM / 166 kW
Przebieg: 259,031 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Daimler Six serii XJ40 w kolorze wiśniowym z beżową skórzaną tapicerką. Sprowadzony z Zurychu, Szwajcaria. Zachowany w bardzo dobrym stanie, garażowany i serwisowany w renomowanych warsztatach. W latach 1990-2007 użytkowany przez prezesa firmy architektonicznej jako samochód reprezentacyjny. Następnie został w rodzinie i był sporadycznie użytkowany. Bardzo zadbany samochód, nie widać po nim upływu czasu ani przejechanych kilometrów. Zachowana kompletna dokumentacja serwisowa, jeden z serwisów wykonany na Majorce, gdzie auto było w 2001.

Nadwozie w bardzo dobrym stanie, niespotykanym w tych autach. Brak jakiejkolwiek korozji w newralgicznych dla XJ40 miejscach. Ramki szyb nie mają żadnych wykwitów rdzy i te miejsca nie były nigdy naprawiane. Lakier jest w większości fabryczny. Na masce widoczny jeden duży odprysk lakieru. Boczne listwy zachowane w stanie idealnym, bez zagięć i śladów demontażu. Lampy nie posiadają odprysków od kamieni ani pęknięć szkieł, odbłyśniki idealne. Elementy chromowane w stanie bliskim perfekcji, emblematy całe i kompletne. Spód bez śladów korozji czy większego nalotu, widoczna wszędzie fabryczna konserwacja. Gumy na zderzakach idealne bez uszkodzeń. Lampy tylne, o dziwo prawie jak nowe.

Wnętrze utrzymane w bardzo dobrym stanie, z minimalnymi śladami użytkowania. Skórzana tapicerka nie wykazuje śladów zużycia ani nie posiada żadnych widocznych przetarć czy uszkodzeń. Kedry foteli nie są nigdzie popękane. Wyjątkiem jest podłokietnik, który posiada zużycie skóry w miejscach opierania łokcia. Wykończenia drewniane wciąż w dobrym stanie, mają bardzo żywy kolor, kilka małych pęknięć. Kierownica nie ma przetarć skóry, jest oryginalna i nie była nigdy obszywana. Wyposażenie kompletne i sprawne. Listwy progowe idealne bez uszkodzeń. Podsufitka fabryczna, stąd w kilku miejscach odkleja się materiał. Nowe radio retro „Caliber”, założone w Szwajcarii w zeszłym roku. Brak uszkodzeń od słońca czy wilgoci.

W bagażniku nieużywane koło zapasowe, kompletny zestaw narzędzi Jaguara z oryginalnymi lakierami na zaprawki. Akcesoryjne alufelgi „Fondmetal” po renowacji w wyspecjalizowanej firmie. Komplet dobrych opon letnich.

Wykonane prace:
– wymiana oleju wraz z filtrem na Millers 10w-40, poprzedzona płukaniem silnika preparatem Liqui Moly,
– nowe siłowniki maski, niedostępne już nigdzie, wyprodukowane na nasze zamówienie,
– renowacja felg „Fondmetal” zgodnie z oryginałem, nowe dekle, metalowe wentyle,
– nowy pasek klinowy,
– świeży płyn chłodniczy,
– wymiana przepalonych żarówek i bezpieczników,
– lakier zabezpieczony powłoką kwarcową.

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.