Daimler Vanden Plas 4.2 1977 – 69900 PLN – Łomianki

Daimler Vanden Plas 4.2 debiutował w 1975 roku, uzupełniając paletę modeli Jaguara XJ drugiej serii o wersję wyposażoną maksymalnie luksusowo, w nadwoziu wydłużonym o 10 centymetrów od standardowej wersji, lecz z wykorzystaniem lubianej i popularnej jednostki sześciocylindrowej o pojemności 4,2 l. Wyróżniały się one zarówno wykończeniem zewnętrznym (charakterystyczna dla Daimlerów karbowana osłona chłodnicy i listwa na tylnej klapie), jak i wnętrzem – tapicerowanym najwyższej jakości skórą, z grubszymi wykładzinami, zagłówkami i klimatyzacją w standardzie. Wykańczane były one ręcznie w zakładach VDP w Londynie i zbudowano ich jedynie 1953 sztuki. Znalezienie dzisiaj egzemplarza w pięknym stanie i z kierownicą umieszczoną po lewej stronie to sztuka nie lada, a ten zapowiada się bardzo zachęcająco.

Daimler Vanden Plas 4.2
Rok produkcji: 1977
Przebieg: 99226 km
Kolor: chabrowy

Cena: 69900 PLN

Daimler Vanden Plas prezentowany przez Stację Klasyki jest egzemplarzem z 1977 r. Jego nadwozie w porównaniu do XJ serii II zostało wydłużone o 10 cm oraz dodano wiele wyróżniających go detali, jak karbowana osłona chłodnicy i listwy na tylnej klapie. Samochód wyjechał z fabryki z wnętrzem obszytym najlepszej jakości skórą oraz z klimatyzacją zawartą w standardowym wyposażeniu każdego Daimlera.

Z 1953 powstałych sztuk, każda była wykańczana ręcznie w salonie VDP w Londynie. Opisywany egzemplarz wyposażony jest w 4.2 litrową, rzędową „szóstkę” oraz w automatyczną skrzynię biegów. Po przeprowadzonym pełnym serwisie silnika, zawieszenia oraz skrzyni, samochód jest w perfekcyjnym stanie mechanicznym. Powłoka lakiernicza w kolorze chabrowym nosi ślady użytkowania. Daimler Vander Plas jest wspaniałym okazem klasycznej limuzyny, która z pewnością uzupełni każdą kolekcję klasyków.

Telefon: +48 503 512 800
Miejscowość: Warszawa