Daimler XJ40 1987 – SPRZEDANY

Daimler XJ40 to świat brytyjskiego luksusu w najlepszym wydaniu, tu zachowany w fenomenalnej formie. Daimler to najbogatsza wersja wyposażeniowa Jaguara XJ6 generacji XJ40. W zestawie mamy tu chromowane listwy na bokach karoserii, inne drewno na desce rozdzielczej, rozkładane stoliki w oparciach foteli oraz dodatkowe lampki do czytania. Tak luksusowego i przytulnego zarazem wnętrza nie znajdziemy w żadnym innym samochodzie z tego okresu. Ten egzemplarz pochodzi z rynku japońskiego i wyróżnia się fenomenalnym stanem zachowania, będącym następstwem przebiegu, wynoszącego aktualnie zaledwie 34092 kilometrów. Ciekawym elementem wyposażenia tego egzemplarza jest kierownica Momo – w luksusowym samochodzie mogłaby się wydawać nie na miejscu, lecz pamiętajmy o całej historycznej, wyścigowej spuściźnie Jaguarów. W jego wnętrzu wciąż drzemie brytyjska, sportowa dusza i jest to ciekawe nawiązanie.

Daimler XJ40
Rocznik: 1987
Przebieg: 34094 km
Pojemność: 3590 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 202 KM

Wyposażenie:
– klimatyzacja
– felgi aluminiowe
– ABS
– tempomat
– spryskiwacze reflektorów przednich
– zagłówki na tylnej kanapie
– LSD (szpera)
– elektrycznie regulowane siedzenia przednie
– podgrzewane siedzenia przednie
– żaluzje tylne
– szyberdach elektryczny
– radio FM/AM i na kasety (6 głośników)

Jaguar pochodzi z Japonii i niedawno był sprowadzony do Polski. Auto spełnia wszystkie wymagania, aby móc go zarejestrować jako zabytek, ale to już zależy od nabywcy. Posiada fabryczne felgi, oryginalne dywaniki wraz z drugim kompletem. Jedyna nieoryginalna część to kierownica MOMO. Dodatkowo ma różne naklejki z Japonii, których nie zdjąłem, bo dodaje to historycznej wartości i auto wydaje się przez to jeszcze ciekawsze. Auto nie ma żadnej korozji. Ogólnie, pod spodem jest w dobrym stanie.

Jeśli chodzi o wersję Daimler, to była najbogatsza wersja wyposażenia Jaguara XJ40 (podobnie jak w Mercedesie, gdzie sprzedają najlepszą wersje S klasy jako „Maybach”). Daimlera od normalnego Jaguara wyróżniają takie smaczki, jak np. chromowane listwy na bokach, nad listwą jest 'Coach line’ (ręcznie malowana linia – tak jak w Rollsach), inne drewno w środku, inne siedzenia wraz ze skórą, podgrzewane przednie fotele, rozkładane stoliki z tyłu i dodatkowe lampki do czytania.

VIN: SAJDKJLH4AH515626
Trim: AEE (Doeskin Leather)
Paint: LDP (Dorchester grey)

Dokumenty które mam:
– japoński certyfikat eksportu wraz z tłumaczeniem przysięgłym (dokument potwierdza przebieg);
– dokument celny związany z akcyzą (już nie potrzebne bo zarejestrowane w PL);
– fakturę zakupu z podanym numerem odprawy celnej;
– opinię rzeczoznawcy (uzyskał w opinii rzeczoznawcy oryginalność w 99%);