DeSoto Firedome 1955 – 137000 PLN – Poznań

DeSoto to nieco zapomniana już dziś marka, pochodząca z koncernu Chryslera i obecna na rynku w latach 1928-61. Choć były to wozy popularne i stosunkowo niedrogie, stylizowano je nowocześnie, często wykorzystując najnowsze zdobycze aerodynamiki. DeSoto Firedome i rok 1955 to nowy styl zwany „Forward Look” – czyli „wygląd przyszłości”, dzięki któremu samochody stały się niższe, szersze, dłuższe, uzyskały zaczątki tylnych płetw, dwukolorowe malowanie i panoramiczne przednie szyby. Właściciel tego egzemplarza jeszcze bardziej wybiegł w przyszłość w trakcie renowacji. Pneumatyczne zawieszenie, tapicerka – to już kompletne szaleństwo. Wyszyta na zagłówkach nazwa „Hemi” kojarzyć się będzie najczęściej zapewne z o wiele młodszymi Chryslerami, jednak taki właśnie silnik pracuje tu od nowości. To V8 z półkulistymi komorami spalania, dzięki którym samochód wyróżniał się dynamiką na tle konkurencji. Ten egzemplarz dodatkowo wyposażony jest w automatyczną skrzynię PowerFlite, obsługiwaną przez dźwignię mocowaną w desce rozdzielczej, a nie na kolumnie kierownicy.

DeSoto Firedome
Rocznik: 1955
Pojemność: 5400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 220 KM

Cena: 137000 PLN

Do sprzedania niesamowita gratka dla fanów amerykańskiej motoryzacji Chrysler DeSoto Firedome Coupe z 1955 r.
Jeden z pierwszych skrzydlaków amerykańskich, ten rocznik nagrodzony w Indianapolis 500 „Pace car”.
Silnik V8 Hemi (jedno z pierwszych Hemi) o poj. 330 c.u.i (ok. 5,4 l) i mocy ok. 210-230 KM.
Bardzo piękny dźwięk silnika.
Przebadano, iż silnik tego typu może przejechać ok. 500000 km bez regeneracji (silnik ten bardzo poszukiwany dla pojazdów ścigających się na 1/4 mili, po przeróbkach może osiągnąć moce kilku tys. KM).
Ponadto gratka dla tego typu pojazdów – automatyczna skrzynia biegów na przyciski (skrzynia uważana za jedną z najlepszych kiedykolwiek skonstruowanych).
Poza tym wspomaganie kierownicy oraz wspomaganie hamulców. Samochód całkowicie odrestaurowany, pneumatyka.

Mogę to zamienić na jakieś tańsze auto motocykl czy quada. Propozycje ciekawostki piszcie, na bezsensowne nie odpisuje, nie proponować za mało, bo jeszcze raz tyle wyszło i ładnie wygląda, przyciąga uwagę.
Auto zrobione od podstaw.

Telefon: +48 602 606 378
Miejscowość: Poznań