Dodge Challenger 1970 – SPRZEDANY

Dodge Challenger to nazwa, którą na przestrzeni lat otrzymały trzy zupełnie różne modele, lecz jedynie ten pierwszy wszedł i pozostanie na zawsze w strefie motoryzacyjnych ikon. Challenger ’70 to jedno z tych aut, o których marzy wielu, widziało niewielu, a tylko wybrani będą mieli w życiu okazję usłyszeć, przejechać się i poczuć nietuzinkowy klimat prawdziwego Muscle Cara. Unikatowość Challengerów wynika nie tylko ze stosunkowo mniejszej liczby wyprodukowanych sztuk (porównując z popularnym Mustangiem), ale także z liczby aut zachowanych w dobrym stanie lub profesjonalnie odrestaurowanych. Ekipa „Inwestuj w klasyka” sprowadziła już wiele ciekawych klasyków zza Oceanu, lecz piękny, głośny, mocny i gotowy do jazdy Challenger z Big Blockiem pod maską, wita w ich ofercie po raz pierwszy. Ma piękny jaskrawy zielony kolor „Sublime”, czarną maskę z wlotem powietrza, czarny winylowy dach i tylną lotkę od wersja T/A – super kombinacja.

Dodge Challenger 1970

Długo czekaliśmy na Challenger’a, który zrobi dużo zamieszenia na drodze i będzie w dostępnej cenie. Byliśmy przygotowani do szybkiej reakcji. Gdy pojawiło się ogłoszenie od dealera klasyków z Portland w Oregonie bezzwłocznie wykonaliśmy telefon i zebraliśmy wszystkie informacje. W chwilę po rozmowie z właścicielem otrzymaliśmy zdjęcia detali, o które prosiliśmy, oraz film.

https://web.facebook.com/Inwestuj.w.klasyka/videos/2138457596473323/

To rozwiało nasze wątpliwości i mieliśmy już odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Tego samego dnia podpisaliśmy umowę i wysłaliśmy kasę do dealera w USA. Nie mogliśmy dłużej zwlekać, bo kolejny klient był już umówiony na inspekcję za dwa dni. Właścicielem był wspomniany dealer, który specjalizuje się w amerykańskich autach – nie tylko zabytkowych. Miał go przez około rok i cieszył się nim w weekendy. Kupił go od starszego gościa z Kalifornii, który z powodów zdrowotnych musiał go sprzedać. Miał go kilka lat i w międzyczasie zrobił go dokładnie tak, jak chciał. Położył nasz ulubiony jaskrawy zielony kolor „Sublime”, założył czarną maskę z wlotem, czarny vinylowy dach i tylną lotkę od wersja T/A – super kombinacja, która świetnie komponuje się z czarnym wnętrzem i rasowymi balonami P215/70/R15 z przodu oraz P275/60/R15 z tyłu.

Jest mocny i głośny, a silnik 440ci pracuje bardzo ładnie i ma kilka dobrych upgrade’ów – sportowy kolektor dolotowy od Edelbrocka, aluminiową chłodnicę, elektroniczny aparat zapłonowy MSD. Automatyczna skrzynia biegów 727 jest po remoncie, dyferencjał także po remoncie, wspomaganie kierownicy znacznie poprawia komfort jazdy, a tarczowe hamulce pozwalają na ostrzejszą jazdę. Hamulce po przeglądzie, nowe klocki hamulcowe, wymienione płyny, świece i kable zapłonowe także nowe i dostrojony gaźnik. Karoseria w super stanie, bez widocznych oznak korozji, a podwozie jest bardzo czyste i zadbane. Wnętrze było odnowione przez poprzedniego właściciela już jakiś czas temu i zachowane jest w super stanie.

Po prostu super auto gotowe do jazdy!