Dodge Challenger R/T 1970 – przejedź się nim

Dodge Challenger R/T to mocna wersja kultowego coupe. Jego jadowity zielony kolor to znak rozpoznawczy Mopar’ów. Odcień nazywa się „subLime”, co raczej nie oznacza, ze samochód w tym lakierze jest wzniosły czy majestatyczny, lecz po prostu bardzo, bardzo zielony oraz… dziki i nieokiełznany. Oznaczenie R/T to skrót od Road and Track (droga i tor), co odnosi się do dwoistości charakteru i zastosowań tej wersji. Z racji wysokich osiągów Challenger R/T miał się nadawać zarówno do użytku na drodze, jak i do weekendowej wyprawy na track day. Auto miało wzmocnione (choć bębnowe) hamulce, usztywnione zawieszenie i dodatkowe wskaźniki na desce. Auta w 1970 roku dostępne były z trzema silnikami, przy czym w prezentowanym egzemplarzu zamontowany jest ten największy, o pojemności 440 cali sześciennych i mocy – bagatela – 375 koni mechanicznych. Do tego manualna skrzynia i – świetna zabawa gwarantowana.

Naszą kolekcję budowaliśmy 8 lat i teraz udostępniamy ją każdemu. Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze jak jeżdżą największe ikony amerykańskiej motoryzacji lat’ 60 to zapraszamy na https://www.dzienzklasykiem.pl/

Dodge Challenger R/T
Rocznik: 1970
Pojemność: 7200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 375 KM

Dodge Challenger R/T z 1970 roku. Pod maską Big Block 440ci spięty z manualną trzybiegową skrzynią, dzięki czemu każda przejażdżka to czysta przyjemność. Szczególnie, że ma wspomaganie kierownicy. Kupiliśmy go od pasjonatów, którzy mieli w swojej kolekcji kilka Moparów. Nie dziwi więc, że akurat ten Challenger znajdował się w ich kolekcji. Nr VIN wskazuje, że z fabryki wyjechał w wersji R/T z największym dostępnym Big Blockiem 440ci (JS23U).

Przypłynął do Polski we wrześniu i od razu zabraliśmy go na przegląd. Zregenerowaliśmy most, resory i przednie zawieszenie. Dodatkowo dołożyliśmy kilka elementów poprawiających wygląd m.in. tylny i przedni spojler oraz lewarek zmiany biegów tzw. Pistol Grip, który świetnie wygląda i równie dobrze leży w ręku. Założyliśmy mu również nowe stalowe felgi oraz nowe opony.

Challenger jest w dobrym stanie. Lakier wygląda ładnie, chociaż nie jest idealny. Czarne wnętrze jest zadbane a podwozie zdrowe. Mechanicznie jest gotowy do jazdy. To porządny wóz z charakterem.

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa