Dodge Charger 1968 – 320000 PLN – Warszawa

Dodge Charger z 1968 roku to niekwestionowana ikona najlepszych czasów dla Muslce Carów. Pięć i pół metra długości, głęboki czarny lakier i ponad siedmiolitrowy silnik (440 ci) sprawiają, że każdy podchodzi do niego z respektem. To właśnie ten model brał udział w legendarnym pościgu ulicami San Francisco w filmie „Bullitt”. Tylko ten rocznik miał charakterystyczne okrągłe tylne światła oraz prosty przedni grill z chowanymi światłami. 440 calowy big block i kastomowy wydech sprawiają, że zarówno w kwestii osiągów, jak i brzmienia nie można mu nic zarzucić. Na pokładzie jest klimatyzacja, wspomaganie kierownicy i hamulców, a także automatyczna skrzynia biegów, by jazda nie musiała być nadmiernie angażująca. Lewarek zmiany biegów jest w kierownicy, a zamiast foteli z przodu jest kanapa, więc można jechać pod rękę ze swoją żoną, dziewczyną czy kochanką. Idealnie!

Dodge Charger 1968
440ci
Automatyczna skrzynia biegów
Wspomaganie kierownicy
Wspomaganie hamulców
Klimatyzacja

Cena: 320000 PLN

Charger przyjechał do nas z Kalifornii na początku roku w takim stanie jakim jest. Oczywiście zabraliśmy go na przegląd – wymieniliśmy olej i poprawiliśmy kilka drobnych rzeczy (głównie problemów z wiązką elektryczną). Po serwisie zabraliśmy go na porządny detailing – czteroetapowa korekta lakieru + ceramiczna powłoka – dzięki czemu lakier nabrał blasku, a nowy właściciel doceni łatwość utrzymania go w czystości. Wygląda rewelacyjnie nie tylko z zewnątrz, ale również na podwoziu. Łatwo można rozpoznać jego kalifornijskie pochodzenie.

Big Block 440 odpala bez najmniejszych problemów i pracuje równo, a podczas jazdy jest po prostu fabryką emocji. Dzięki sportowym kolektorom typu „headers” i customowemu wydechowi brzmi jak przystało na rasowego Muscle Cara. Dodatkowo ma wspomaganie kierownicy i hamulców oraz klimatyzację, więc ma wszystko to, czego potrzebujesz w klasycznym samochodzie, a jazda nim to czysta przyjemność. Całe wnętrze wygląda bardzo dobrze i wszystkie wskaźniki na desce działają (nawet zegarek).

Zapraszam na oględziny, a jeśli chcesz go wcześniej usłyszeć to polecam krótki film:

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa