Dodge Ramcharger W150 4×4 1990 – SPRZEDANY

Dodge Ramcharger W150 to duży samochód sportowo-użytkowy produkowany w USA i Meksyku w latach 1974 – 1993 przez należącą do koncernu Chrysler Corporation amerykańską firmę Dodge. Opierał się on na podwoziu pickupów Dodge D Series/Ram o skróconym rozstawie osi. Ram był przede wszystkim produkowany jako dwudrzwiowy pojazd z napędem na cztery koła, chociaż dostępna była wersja z napędem na jedną oś. Ten egzemplarz to rocznik 1990 z silnikiem o pojemności 318 cali sześciennych (5,2 l). W 1988 r. 318 zyskał wtrysk paliwa z dwoma wtryskiwaczami (po jednym na każdy korpus przepustnicy). Chrysler w końcu przeszedł ze standardowych popychaczy hydraulicznych na popychacze hydrauliczno-rolkowe, co pozwoliło na bardziej stromy profil krzywki z bardziej precyzyjnym uruchamianiem mechanizmu rozrządu. W 1989 roku rozmiar standardowych kół wzrósł z 14 do 15 cali. W 1990 roku Ramcharger 100 został przemianowany na 150S i dodano w niektórych egzemplarzach system ABS (tylko na tylne koła). Ramcharger kontynuował serie D100, D150, W100 i W150 (D było RWD, W było 4×4). Jako pełnowymiarowy SUV konkurowało na rynku amerykańskim z powodzeniem z Chevroletem K5 Blazer i Fordem Bronco. Choć jego karoseria od początku miała takie same kształty jak Ram 100, w prezentowanej odsłonie zdaje się być lżejsza optycznie, a ten egzemplarz dodatkowo kusi rewelacyjnym zestawieniem kolorystycznym i fantastycznie utrzymanym, oryginalnym stanem. To bardzo rzadko się zdarza, by samochód o przeznaczeniu typowo użytkowym, nie przeznaczony do eksploatacji wyłącznie po gładkich jak stół szosach, po 30 latach wręcz nie nosił śladów eksploatacji we wnętrzu i na karoserii.

Dodge Ramcharger W150 4×4
Rocznik: 1990
Przebieg: 240000 km
Pojemność: 5200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 230 KM

Wyposażenie:
– zgodne z nr VIN

Jedyny w Polsce egzemplarz Ramcharger’a w tej kompletacji jest jednym z prawdopodobnie najlepiej zachowanych aut z tego rocznika na świecie – to prawdziwa „kapsuła czasu”: praktycznie w całości oryginalny lakier w kolorze katalogowym colorado red, odnowiony i wypolerowany z zachowaniem drobnych wgnieceń i rys, szparunki na aucie wykonane wg. oryginalnych linii, katalogowymi kolorami, całkowity brak korozji zarówno na ramie, karoserii, jak i na elementach napędu i zawieszenia. Całość wraz z profilami zamkniętymi zakonserwowana w 2019 r. profesjonalnie preparatem Crown Canada.

Wnętrze kabiny praktycznie wygląda jak nowe, deska rozdzielcza i konsola cała baz spękań i przebarwień, tak samo boczki drzwi, klamki i korbki szyb. Oryginalna praktycznie w 100%, odbudowana i wyczyszczona podsufitka, odnowione poszycia foteli i kanapy, jedyne delikatne ślady użytkowania wynikające z licznikowego przebiegu można zauważyć na wykładzinie podłogowej. Szyby w oryginale z naklejkami z epoki, oryginalne naklejki firmowe znajdują się zresztą na całym samochodzie.

Wszystkie chromy, zderzaki i listwy boczne oryginalne i w komplecie. Wyposażenie auta zgodne z VIN łącznie z radioodtwarzaczem, wszystko działa prawidłowo, klimatyzacja serwisowana, szczelna i działająca. Auto po dużym przeglądzie mechanicznym, silnik po przeglądzie mechanicznym, uszczelniony i z odnowionym oryginalnym kolorem, nowy olej i filtr, wymieniony olej w mostach i reduktorze oraz w skrzyni automatycznej wraz z filtrem. Wały napędowe wyważone, nowe końcówki drążków kierowniczych i geometria przodu. Wszystko na oryginalnych częściach i wykonane w profesjonalnych warsztatach. Regenerowane resory z przodu i z tyłu. Przeglądnięta i poprawiona instalacja elektryczna z wymianą przekaźników. Oświetlenie drogowe dostosowane do przepisów kodeksowych UE w sposób umożliwiający powrót do oryginału.

Silnik pracuje idealnie i cicho, spalanie na trasie w jeździe mieszanej nie przekracza 13,2 l/100 km, co przy masie auta prawie 2,5 t i pojemności 5,2 l V8 jest wynikiem ponadczasowym. Skrzynia zmienia biegi prawidłowo, reduktor i manualne załączanie napędu 4×4 działa sprawnie. Nowe klocki i szczęki hamulcowe, wyregulowany i sprawny hamulec awaryjny. Nowe, 2 letnie opony AT w dedykowanym fabrycznie rozmiarze.