EMW R35/3 1955 – 24600 PLN – Kielce

Bayerischen Motorenwerke w 1937 roku opracowało jednocylindrowy motocykl BMW R35, przeznaczony głównie do użytku władz, policji i wojska. Uważano, że czterosuw ten jest niezwykle wytrzymały i ponadprzeciętnie bezawaryjny. W latach przedwojennych ze względu na ukierunkowanie na rozwój silników samolotowych w Monachium, cała produkcja motocykli została przeniesiona do fabryki BMW w Turyngii, w Eisenach. Te powstałe we wschodniej części Niemiec zakłady BMW, przemianowane później na EMW, czyli Eisenacher Motorenwerke, kontynuowały montaż, a następnie produkcję modelu R35 pod nazwą EMW do 1955 roku. Ten przedwojenny model doczekał się pierwszych modyfikacji zawieszenia w 1952 roku, a rok później wprowadzono kolejne modyfikacje ramy i zespołu napędowego. W EMW R35/3 rozszerzono ramę, poprawiono tłumienie tylnego zawieszenia, dodano filtr powietrza, którego motocykl przedtem nie posiadał. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż jest oryginalny, co potwierdzają numery jego głównych podzespołów. Odrestaurowany był w latach 90-tych, kiedy dostępność oryginalnych elementów była zdecydowanie większa, niż dzisiaj.

EMW R35/3
Rocznik: 1955
Przebieg: 28000 km
Pojemność: 342 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 14 KM

Cena: 24600 PLN

EMW R35/3 to unikatowy motocykl produkowany po drugiej wojnie światowej w fabryce w Eisenach.
Motocykl jest rzadszy niż BMW R35, wyprodukowano ich około 41 tys. sztuk, na portalach ogłoszeniowych w Polsce znajdują się tylko dwa takie motocykle.
Ten egzemplarz został odnowiony w latach 90-tych, kiedy remont był jeszcze możliwy przy użyciu oryginalnych, a nie chińskich części.
Wyjątkowość tego motocykla polega na tym, iż posiada zgodność numeru z tabliczki znamionowej – ramy, silnika oraz dyfra, co oznacza, iż jest z jednego kawałka, a nie składany z kilku motocykli.
EMW pali z drugiego kopniaka, jeździ doskonale i jest zarejestrowany.
Brzmienie oraz gang silnika są bezcenne.
„Osiołek” – chyba najpopularniejszy z motocykli produkowanych niegdyś w zakładach BMW – po powojennych modyfikacjach również w EMW, jest obecnie jednym z najpopularniejszych motocykli zabytkowych.

Telefon: +48 515 215 676
Miejscowość: Kielce