Essex Super Six 1930 – 66900 PLN – Zgierz

Essex to amerykańska marka produkująca samochody w latach 1919-1933, należąca do Hudson Motor Car Company. Były to samochody niedrogie, konstruowane tak, by mogła sobie na nie pozwolić przeciętna, amerykańska rodzina. Do 1929 roku Essex zajmował trzecie miejsce pod względem sprzedaży w USA, za Fordem i Chevroletem. Pojazdy były eksportowane jako kompletne samochody lub zestawy do montażu w wielu krajach, dzięki czemu marka Essex była dobrze znana także na arenie międzynarodowej. Pojazdy Essex były produkowane nie tylko w USA, ale też w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii i RPA. W 1924 Essex po raz pierwszy otrzymał silnik sześciocylindrowy, a od 1927 roku oficjalnie nazywał się Super Six. Prezentowany egzemplarz to Essex Super Six 4-Passenger Rumble Seat Coupe, czyli samochód z zamkniętym nadwoziem i siedzeniem teściowej znajdującym się… poza karoserią.

Essex Super Six
Rocznik: 1930
Pojemność: 3800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 65 KM

Cena: 66900 PLN

Oferta nr 132.

Mamy do sprzedaży unikatowy pojazd typu Essex Super Six w wersji Coupe. Pojazd w kolekcji właściciela od 10 lat.

Tych pojazdów zachowało się już niewiele. Takie auto w Polsce występuje prawdopodobnie w pojedynczym egzemplarzu.

Stan blacharki bardzo dobry. Pojazd kompletny. Ostatni raz uruchamiany 7 lat temu. Pojazd posiada komplet oryginalnych dokumentów.

Dodatkowo do pojazdu można u nas zrobić opinie rzeczoznawcy, że jest to pojazd kolekcjonerski/zabytkowy, gdyby ktoś chciał rejestrować na żółte tablice, pomagamy w całej procedurze.

Możliwy transport do Klienta. Ogłoszenie grzecznościowe. Cena bardzo atrakcyjna, super lokata kapitału.

Do obejrzenia o każdej porze dnia i pogodzie, stoi na hali ekspozycyjnej w muzeum.

Telefon: +48 666 167 168
Miejscowość: Zgierz