Ferrari 328 GTB 1986 – Świdnica

Ferrari 328 GTB to wersja coupe („berlinetta”) następcy popularnego modelu 308. Jego centralnie umieszczony silnik V8 powiększono z 3.0 do 3.2 l, przy poprawieniu osiągów i subtelnym unowocześnieniu wyglądu samochodu. Zaprojektowana przez Leonardo Fioravanti’ego z Pininfariny sylwetka wciąż prezentowała się imponująco, co pozwoliło na sprzedaż 7400 sztuk modelu (łącznie wersji GTS i GTB) w latach 1985-89. Z tej pary GTB jest zdecydowanie bardziej rzadkie i bardziej poszukiwane, gdyż powstały dokładnie 1344 sztuki. Długo model traktowano jak najłatwiejszy i najtańszy w utrzymaniu samochód legendarnej włoskiej marki, choć systematyczny wzrost cen sprawił, że dziś idelne 328 GTB jest już zdecydowanie droższe niż o wiele bardziej skomplikowana i wymagająca droższego serwisu Testarossa. Ten przepiękny egzemplarz pochodzi z rynku szwajcarskiego, ma zaledwie 42 tysiące kilometrów przebiegu i obszernie udokumentowaną historię serwisową.

Ferrari 328 GTB
Rocznik: 1986
Przebieg: 42000 km
Pojemność: 3186 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 274 KM

Cena: na zapytanie

Sylwetka Ferrari 328, projektu Leonardo Fioravanti’ego z Pininfariny prezentuje się imponująco do dzisiejszego dnia, mimo, że produkcja samochodu datowana jest na lata 1985-1989.

Egzemplarz będący własnością TMT Moto Group został wyprodukowany w 1986 roku i sprzedany w szwajcarskim salonie Ferrari Garage Frey Horw.

Przebieg samochodu jest udokumentowany i wynosi 42 tysiące kilometrów. Zapewne jest to zasługą kolekcjonerów, którzy wcześniej długoterminowo użytkowali samochód i traktowali go z wielką dbałością i głębokim szacunkiem, jaki niewątpliwie mu się należy. Jesteśmy piątym właścicielem pojazdu.

Posiadamy kompletną i obszerną historię serwisową samochodu, która opatrzona jest w oryginalne, skórzane etui.

Samochód posiada oryginalną, czarną, tapicerkę ze skóry, której stan oceniamy na bardzo dobry.

Auto ma oryginalny pokrowiec w kolorze nadwozia, z logo ferrari.

Każdy klucz w zestawie narzędzi jest sygnowany i zabezpieczony w skórzanym, klasycznym etui.

Telefon: +48 748 514 093
Miejscowość: Świdnica

Kredyt na klasyka