Ferrari 348 TB 1989 – 870000 PLN – Dębica

Ferrari 348TB zastąpiło model 328, wprowadzając firmę w lata 90-te. Odpowiedzialny za kształt samochodu Leonardo Fioravanti zerwał z sylwetką poprzednika, nawiązując w zamian do większej, kultowej Testarossy. Kształty stały się bardziej miękkie, lecz wloty powietrza i obudowa tylnych świateł nie pozostawiały tu wątpliwości co do inspiracji. Po raz pierwszy w Ferrari kabina stanowiła tu monokok, a centralnie umieszczony silnik – 300-konne V8 – współpracował z umieszczoną poprzecznie skrzynią biegów, co przypominało ówczesną architekturę bolidów Formuły 1. Samochody sprawdzały się zarówno na torze, jak i na ulicach, choć większość z nich po prostu stoi dziś w garażach. To z Dębicy z pewnością aż się prosi o to, by regularnie zabrać je na przejażdżkę. Zostało odbudowane o podstaw, by móc cieszyć jak nowe auto. To nie są tanie rzeczy, choć w tym przypadku taka inwestycja o tyle miała sens, że jest to dopiero czwarty wyprodukowany egzemplarz.

Ferrari 348TB
Rocznik: 1989
Przebieg: 56190 km
Pojemność: 3400 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 300 KM

Cena: 870000 PLN

Wyposażenie:
– centralny zamek,
– elektryczne szyby przednie,
– alufelgi.

Ferrari 348 zostało zaprojektowane przez znane z projektowania samochodów sportowych studio Pininfarina. Samochód był produkowany w od 1989 do 1995 i stał się jednym z najpopularniejszych modeli Ferrari. Został on wyposażony w silnik V8 o rozwarciu cylindrów 90 stopni o mocy 300 KM. Wyprodukowano blisko 9 tysięcy modeli tego pojazdu, z czego oferowany przez nas egzemplarz jest oznaczony numerem 00004, czyli pierwszym oddanym prywatnemu klientowi.

Samochód przeszedł kompletną renowację w firmie ALDA Motorsport otrzymując certyfikat niemieckiej Dekry w klasie A1!
– odnowienie powłoki lakierniczej podwozia, nadwozia, karoserii,
– nowa tapicerka skórzana wnętrza Carlex obszyta zgodnie z wymogami Ferrari,
– regeneracja wszystkich elementów zawieszenia, chłodzenia, ogrzewania, hamulców, instalacji elektrycznej, układu paliwowego,
– kompletny remont silnika.

Samochód posiada pełną dokumentację wykonywanych przy nim prac renowacyjnych oraz certyfikat Dekry.
Samochód będzie posiadał certyfikację zgodności Ferrari.

Zerowy przebieg po renowacji! Samochód z prywatnej kolekcji.

Telefon: +48 664 762 381
Miejscowość: Dębica