Ferrari F430 F1 2006 – 490000 PLN – Świdnica

Ferrari F430 debiutowało podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2004 roku. Za stylistykę odpowiadała Pininfarina we współpracy z szefem designu Ferrari, Frankiem Stephensonem. Przód F430, charakteryzujący się dwoma charakterystycznymi wlotami powietrza, to inspiracja z formuły Ferrari 156 F1, którym Phil Hill zdobywał mistrzostwo F1 w 1961 roku. Tył z kolei to nawiązanie do modelu Enzo, w podobny sposób ukształtowano tylny dyfuzor, zderzak, i pod podobną przezroczystą pokrywą umieszczono silnik. Jednostka ta to nowo opracowane V8 z tradycyjnym dla Ferrari układem wykorzystującym płaski wał korbowy. Mimo 20% wzrostu pojemności skokowej silnika względem poprzednika, modelu 360, masa jednostki wzrosła o zaledwie 4 kg, a osiągi znacznie się poprawiły. Ten egzemplarz wyposażony jest w skrzynię sekwencyjną, która wywodzi się wprost ze świata Formuły 1. Czas zmiany biegu to zaledwie 150 ms, pierwsza setka może pojawić się na liczniku już po 4 s, a prędkość maksymalna to 325 km/h. Ferrari F430 w kolorze Rosso Corsa to prawdziwa klasyka gatunku.

Ferrari F430 F1
Rocznik: 2006
Przebieg: 24000 km
Pojemność: 4308 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 490 KM

Cena: 490000 PLN

Wyposażenie
– lakier rosso corsa,
– klimatyzacja,
– skórzana tapicerka,
– reflektory bi-ksenon,
– komputer pokładowy,
– centralny zamek,
– ABS,
– ESP,
– launch control,
– nawigacja,
– carbonowe wykończenie wnętrza.
– logo Scuderia Ferrari na przednich błotnikach

Prezentowany samochód został wylicytowany przez naszą firmą podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2021 roku. Historię samochodu można obejrzeć tu:

Historia, stan oraz przebieg samochodu z pewnością predysponuje go do bycia autem kolekcjonerskim.

Zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego, podczas którego przedstawimy dokładną historię prezentowanego samochodu, zaprezentujemy również pełną dokumentację przeprowadzonych przez nas prac serwisowych.

Kupujący jest zwolniony z jakichkolwiek dodatkowych opłat podatkowych oraz skarbowych.
Oferujemy możliwość zakupu samochodu w preferencyjnym finansowaniu w formie kredytu lub leasingu.
Zaproponujemy również preferencyjną ofertę ubezpieczenia samochodu (OC, AC, NNW).

Telefon: +48 748 514 093
Miejscowość: Świdnica