Fiat 124 Sport Coupe 1974 – SPRZEDANY

Fiat 124 Sport Coupe słynie z doskonałego brzmienia oraz niesamowitej przyjemności z jazdy. I choć przez 9 lat produkcji modelu karoseria projektu Felice Mario Boano z Centro Stile Fiat ulegała zmianom dwukrotnie, to od początku do końca Fiat 124 Sport Coupe wyróżniał się zarówno nowoczesną sylwetką, jak i świetną jakością prowadzenia. To niewątpliwie „samochód dla kierowcy”. Okaz z 1974 roku wyposażony jest w silnik konstrukcji Lamprediego z podwójnym wałkiem rozrządu. Ta jednostka o pojemności 1,6 l zasilana dwugardzielowym gaźnikiem Webera produkuje aż 108 KM. Ten przedstawiciel trzeciej serii, tzw. typ CC, znajduje się w rewelacyjnej formie. Aż trudno uwierzyć, że 44-letniego Fiata można jeszcze odszukać w oryginalnym stanie, z nadwoziem pozbawionym korozji. Świetny stan tego egzemplarza potwierdza włoski certyfikat „Targa Oro ASI”.

Fiat 124 Sport Coupe 1600
Rocznik: 1974
Przebieg: 107000 km
Pojemność: 1592 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 108 KM

Wyposażenie:
– skrzynia biegów manualna 5-biegowa
– tylna szyba ogrzewana,
– oryginalne felgi Cromodora

Egzemplarz wystawiony na sprzedaż to piękny Fiat 124 Sport Coupe w klasycznym kolorze oliwkowym z rocznika 1974.
Pochodzi prosto z Turynu i został zakupiony od pierwszego właściciela, emerytowanego inżyniera Fiata, niegdyś zatrudnionego w legendarnej fabryce Mirafiori.

Fiat zarejestrowany w Polsce od roku 2017 na białych tablicach, posiada aktualne badanie techniczne i włoski certyfikat jako zabytek, tzw. „Targa Oro ASI”.

Auto w wersji 1.6 (108 KM) 5 biegów, tylny napęd, jest oryginalne w 100%, tak jak i lakier fabryczny (było zawsze garażowane od nowości).

W komplecie sporo części zamiennych i akcesoria, między innymi tylne i przednie lampy, zapasowy aparat zapłonowy, styki przerywacza, cewka zapłonowa, komplet świec zapłonowych Magneti Marelli z epoki, plandeka, oryginalne fiatowskie pudełko z narzędziami, oryginalny lewarek, oryginalna instrukcja, oryginalne gumowe dywaniki w kolorze tapicerki, dwa komplety oryginalnych kluczyków, felgi Cromodora itd.

Tapicerka w kolorze beżowym jest w stanie praktycznie idealnym po 44 latach (zawsze chroniona pokrowcami), tak jak całe wnętrze, tablica rozdzielcza, karoseria i wszystkie elementy chromowane.

Podwozie zachowało jeszcze fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne. Generalnie zero rdzy.

Przebieg aktualny to 107000 km, paski rozrządu, alternatora i rolka napinacza świeżo wymienione, dwugardzielowy gaźnik Webera jest fachowo wyregulowany, tak jak i cały zapłon.

Auto jest w pełni sprawne i na chodzie, sprawia mnóstwo przyjemności w prowadzeniu, sprzedaję z powodu braku czasu i częstych wyjazdów za granicę.