Fiat 126 BIS 1987 – 15900 PLN – Gorlice

Fiat 126 BIS był całkowicie nową próbą zinterpretowania popularnego miejskiego modelu. Dokładnie policzona ilość zmian konstrukcyjnych dochodzi ponoć do 800, co pokazuje skalę, z jaką przeprowadzono modernizację. Podstawową zmianą było zastosowanie silnika o pojemności 0,7 l, po raz pierwszy w tym aucie chłodzonego cieczą. Położono go na wzór dawnego modelu 500 Giardiniera pod podłogą, co pozwoliło uzyskać drugi bagażnik, za plecami pasażerów tylnej kanapy. Jego objętość robiła wrażenie, a dodatkowo niejednokrotnie wybawieniem była możliwość składania oparcia tylnej kanapy. Wyprodukowano 190361 BISów w latach 1987-91, a jego produkcję zakończono w momencie wprowadzenie do produkcji w Tychach modelu Cinquecento. Choć był zdecydowanie wygodniejszy, szybszy i bardziej uniwersalny od zwykłego Malucha i planowany był jako jego następca, sukces był umiarkowany. Dziś już na drogach ich się praktycznie nie spotyka, a egzemplarz taki jak ten to prawdziwy ewenement.

Fiat 126 BIS
Rocznik: 1987
Przebieg: 19558 km
Pojemność: 703 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 25.2 KM

Cena: 15900 PLN

Fiacik został zakupiony 30 lat temu w polskim salonie w Rzeszowie (data pierwszej rejestracji 1988r.) przez kobietę nie posiadającą prawa jazdy, który był w jej posiadaniu przez 22 lata i służył wyłącznie do wyjazdów okazjonalych. Od 8 lat BIS znajduję się w jednej rodzinie. Przez ten okres samochód zrobił 60km wyłącznie w celu podbicia przeglądów.

Samochód jest w pełni sprawny. Brak jakichkolwiek luzów, stuków. Auto jest sztywne, dobrze się prowadzi. Silnik oraz skrzynia biegów nie posiada wycieków. Fiat pomimo stosunkowo małej mocy prowadzi się żwawo i przyjemnie. Auto było użytkowane wyłącznie podczas sprzyjającej pogody. Nigdy nie był użytkowany w zimie, co potwierdza stan blacharski.

Posiada ważne OC (koniec grudnia 2018) oraz badanie techniczne (marzec 2019).

Zostały zmienione: olej w silniku oraz skrzyni, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz filtr powietrza. Okładziny hamulcowe były w dobrej kondycji, lecz w celu bezpieczeństwa zostały zastąpione nowymi.

Widok tego klasyka na ulicy wywołuje uśmiech na twarzy mijających go kierowców oraz pieszych.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu po garść informacji.

Telefon: +48 691 173 405
Miejscowość: Gorlice