Fiat 127p 1973 – SPRZEDANY

Fiat 127 był pierwszym nowoczesnym samochodem małolitrażowym włoskiej marki. Z silnikiem umieszczony poprzecznie z przodu i napędzanym paskiem zębatym, wytyczył schemat konstrukcji małych samochodów na kolejne dziesięciolecia. Tez z ogłoszenia to według dokumentacji samochodu zabytkowego, tzw. „białych kart”, sztuka z polskiego montażu, rocznik 1973 z fabryki FSO na Żeraniu. Samochód posiada karoserię drugiej serii produkcyjnej, co może sugerować, że otrzymał nowe nadwozie na przełomie lat 70-tych i 80-tych. Fakt ten potwierdzony jest zastępczą tabliczką znamionową, zamontowaną w tamtym okresie. W ostatnich latach samochód przeszedł gruntowną odbudowę, dzięki czemu otrzymał nowe życie i z pewnością zapewni wiele radości podczas eksploatacji.

Fiat 127p
Rocznik: 1973
Przebieg: 56000 km
Pojemność: 903 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 47 KM

Wyposażenie:
– skrzynia 5 biegowa,
– radioodtwarzacz z epoki,
– drewniana kierownica.

Fiat po gruntownej renowacji w roku 2013/2014, rozebrany do „ostatniej śrubki”, po malowaniu zakonserwowany środkami Valvoline.
Przed renowacją stan pojazdu dobry (fotografie do wglądu).
Wnętrze pojazdu oprócz podsufitki w oryginalnym stanie.
Pojazd użytkowany okazjonalnie, uczestnik wielu zlotów i rajdów pojazdów zabytkowych, na których wzbudza zainteresowanie oglądających.
Stan samochodu bardzo dobry pod względem mechanicznym, jak i blacharskim (bez wad ukrytych).
Na wszelkie pytania chętnie odpowiem telefonicznie.
Do pojazdu dokładam bardzo dużo części zamiennych (skrzynia biegów 4, silnik niekompletny oraz wiele, wiele innych).

Auto jest już zarejestrowane na pojazd zabytkowy.