VW Bank

Fiat 131 Mirafiori 1981 – 69000 PLN – Stary Dzierzgoń

Fiat 131 Mirafiori to z jednej strony niezwykle udane auto rodzinne, a z drugiej legenda motorsportu. Oryginalne wersje Abarth z historią rajdową to samochody o wartości dochodzącej do miliona złotych i to one pociągnęły za sobą wzrost wersji Abarth, Racing, Mirafiori Sport, a następnie wszystkich, które z fabryki wyjechały wyposażone w dwudrzwiowe nadwozie. Te ostatnie najczęściej trafiały na rynki północnej Europy, skąd pochodzi prezentowany egzemplarz. Oznaczenie Mirafiori CL wskazuje na drugą serię produkcyjną i drugi poziom wyposażenia, z nowo opracowanym wnętrzem, pięciostopniową skrzynią i mocniejszym z dwóch początkowo stosowanych silników w dwudrzwiowej wersji, czyli jednostką 1,6 o mocy 75 KM. Wygląda świetnie i dzięki sportowej stylizacji (felgi, naklejki, dodatkowe światła) kojarzy się rajdowo, i choć mógłby mieć mocniejszy silnik… i tak jest wspaniały!

Fiat 131 Mirafiori Coupe
Rocznik: 1981
Przebieg: 147000 km
Pojemność: 1585 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 75 KM

Cena: 69000 PLN

Wyposażenie:
– welurowa tapicerka,
– alufelgi Abarth,
– dodatkowe halogeny Hella,
– obrotomierz itd.

Przedmiotem ogłoszenia jest pięknie zachowany egzemplarz Fiata 131 Mirafiori w wersji 2 drzwiowej. Sprowadzony ze Szwecji – jeden właściciel, pełna dokumentacja, książki serwisowe itp. Samochód zachowany w bardzo dobrym stanie. Wnętrze zachowane w świetnej kondycji.
Auto odświeżone w Polsce – nowe naklejki, nowy lakier, nowe felgi w pełni odrestaurowane. Nowe opony.
Auto w bardzo dobrym stanie zarówno mechanicznym, jak i wizualnym.
Egzemplarz w pełni kompletny, zgodnie z oryginałem.
Wnętrze w świetnym stanie, w pełni oryginalne.
Auto nie wymaga wkładu finansowego, gotowe do drogi i czerpania przyjemności z każdego pokonywanego kilometra. Jazda nim to czysta przyjemność.

Telefon: +48 501 271 175
Miejscowość: Stary Dzierzgoń