Fiat 132p 1975 – SPRZEDANY

Polski Fiat 132p to był najwyższy i najbardziej ekskluzywny model z literką „p” w nazwie. Z ceną trzykrotnie wyższą od Fiata 125p, osiągalny był jedynie dla niewielu, choć kochali go wszyscy. W latach 1974-77 w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych montowano je wyłącznie w wersji 1800 GLS, z doskonałym silnikiem DOHC o mocy 107 KM. Ten w ogłoszeniu jest o tyle wyjątkowy, że od nowości znajduje się w rękach jednego właściela. Możecie być pewni, że razem z zakupem otrzymacie niejedną opowieść związaną z tym wyjątkowym autem. Imponujący jest stan zachowania samochodu. 20 tys. km w dzisiejszym pędzącym świecie robie się w rok. Tu na przebycie tego dystansu potrzebne było aż 40 lat… to naprawdę rzadkość, by spotkać kogoś, kto odbywaną raz w roku 60-kilometrową wycieczkę nazywa „dalszą trasą”…

Fiat 132p
Rocznik: 1975
Przebieg: 20460 km
Pojemność: 1800 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 107 KM

Wyposażenie:
– regulowana wysokość kierownicy,
– welurowa tapicerka,
– drewniane wykończenie deski rozdzielczej.

Mam do sprzedania dość nietypowy i unikalny już model Fiata.
Posiadam go od nowości, czyli jestem jego pierwszym właścicielem.
Auto zadbane, wszystkie naprawy robione na bieżąco (w zeszłym roku wymieniono olej i filtr oraz wymieniono uszczelnienie pod miską olejową).
Stan blacharski dobry (jest dosłownie kilka wyprysków).
Stan mechaniczny też dobry (samochód jest zabierany na krótkie przejażdżki po mieście oraz raz w roku na dłuższą trasę około 60 km).
Sporym atutem jest fakt, że auto nigdy nie jeździło w zimę, a na co dzień stoi w garażu.