Ford Cortina Mk1 1964 – 100000 PLN – Poznań

Ford Cortina produkowany był w latach 1961 – 1982 w pięciu kolejnych generacjach. Produkcja i montaż Cortiny odbywał się w kilku miejscach świata, natomiast za jego koncept, design i pierwszą produkcję odpowiadał Ford of Britain. Centrum europejskiej produkcji tego modelu znajdowało się w Ford Dagenham, w Wielkiej Brytanii. Prezentowany pierwszy model Cortiny jest dokładnie tym, który opracował osobiście Roy Brown Junior. A czego ten pan dotknął, z miejsca zamieniało się w klasykę. Nie inaczej było z Cortiną, która stała się bestsellerem Wysp Brytyjskich i do dziś uważana jest za nieodłączną część historii i kultury lat 60-tych w Wielkiej Brytanii oraz krajach byłego dominium brytyjskiego, tj. Australii i w Nowej Zelandii. Z modelem tym nieodłącznie związane jest pasmo sukcesów w zawodach sportowych, za które odpowiedzialny był oparty na nadwoziu Mk1 Lotus Cortina. Choć prezentowany model ma od niego nieco mniejszą pojemność i moc, w swojej klasie jest to fantastyczny wojownik.

Ford Cortina Mk1
Rocznik: 1964
Pojemność: 1200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna

Cena: 100000 PLN

Ford jest profesjonalnie przygotowany do rajdów i wyścigów. Posiada silnik o pojemności 1200 cm3, dwa gaźniki, wałek Kent, głowicę z modelu 1500 GT, aluminiowy zbiornik z pompą elektryczną w bagażniku, szyby z perspexu, klatkę bezpieczeństwa, krótki 2. bieg, nowe sportowe sprzęgło, alternator 70-amperowy, nową instalację paliwową i elektryczną. Wyposażony jest w unikatowe felgi JBW, z oponami Yokohama po jednym sezonie użytkowania. Ponadto drugi zestaw kół z kolcami do startu w imprezach zimowych. Na wyposażeniu samochodu znajduje się również obrotomierz z kontrolką zmiany biegu. Auto posiada regulowane zawieszenie z możliwością ustawienia twardości i wysokości. Podwozie jest zakonserwowane oraz pomalowane w kolorze czerwonym.

Samochód posiada licencję FIA, dopuszczającą samochód do startu w rajdach i wyścigach do 2027 roku. Egzemplarz ten znany jest na rynku fińskim, gdzie odbył ponad 39 startów w przeróżnych imprezach, między innymi w legendarnym „Rajdzie 1000 Jezior”.

Prezentowany samochód ma szczególną wartość dla kierowców z historycznych grup rajdowych i wyścigowych (szczególnie wyścigi górskie). Posiada wartość kolekcjonerską i inwestycyjną dostarczając jednocześnie niesamowitych, sportowych wrażeń w jego użytkowaniu.

Stan samochodu – gotowy do jazdy. Po dostosowaniu pasów i foteli do aktualnych homologacji jest gotowy do zawodów. Data pierwszej rejestracji 16.07.1964.

Opinia rzeczoznawcy, pełna dokumentacja oraz imponująca przeszłość historyczna czynią samochód znakomitym aktywem inwestycyjnym.

Telefon: +48 535 337 763
Miejscowość: Poznań