Ford Custom Deluxe 1950 – 59000 PLN – Łódź

Rok 1949 przyniósł pierwszy całkowicie nowy, powojenny samochód wielkiej trójki. W Fordzie wszystko było nowe, z wyjątkiem rozstawu osi i układu napędowego. Zastosowano ramę typu drabinkowego i niezależne przednie zawieszenie ze sprężynami śrubowymi i wahaczami. Moc pochodziła z dwóch wypróbowanych silników: 226-calowe R6 oraz 239-calowe V8. Wszystkie samochody posiadały trzybiegową manualną skrzynię biegów z opcjonalnym nadbiegiem, ponieważ Ford nie miał własnego automatu. Oferowane były dwa poziomy wyposażenia: Standard i Custom, w wersji Tudor i Fordor. Stylistyka była niemal pozbawiona ozdób, pomijając charakterystyczną kulę na środku atrapy chłodnicy. W 1950 roku auta przemianowano na Deluxe i Custom Deluxe, i z takim właśnie samochodem, z rzędową szóstką pod maską, mamy do czynienia w tym ogłoszeniu. Auto jest w użytkowej kondycji i przeszło pewne zmiany tuningowe – ma boczne wydechy, nie ma bocznych listew, ma zmienione felgi i lakier metallic. W zestawieniu z lśniącymi chromami – nie pozostanie niezauważony na ulicy.

Ford Custom Deluxe
Rocznik: 1950
Przebieg: 77700 km
Pojemność: 3700 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 95 KM

Cena: 59000 PLN

Ten wyjątkowy Ford został sprowadzony z USA w takim stanie jak na prezentowanych fotografiach.
Kupiony sercem, a nie w celach komercyjnych.

Jest w świetnej – użytkowej – kondycji.
Jest zarejestrowany w Polsce oraz posiada ubezpieczenie i przegląd. Można się nim poruszać legalnie po drogach.

Doskonale nadaje się jako zabawka dla prawdziwego fana motoryzacji, jak i do czerpania zysków z okolicznościowych przejazdów.

W chwili obecnej jest ozdobą mojego garażu, lecz będzie musiał ustąpić z honorowego miejsca na rzecz innego spełnienia marzeń.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego i rozmowy celem umówienia terminu spotkania z tym nietuzinkowym pojazdem z lat ’50.

Telefon: +48 665 247 785
Miejscowość: Łódź