Ford Mustang 1968 – 188000 PLN – Żywiec

Ford Mustang, czyli samochód sportowy za rozsądną cenę, porwał stylistyką wszystkich amerykańskich nastolatków i nie tylko. Na całym świecie stał się ikoną klasycznego AMcara lat 60-tych. Ford wykorzystując dostępne już podzespoły i doświadczenia z poprzednich samochodów zmarginalizował koszty jego powstania, a jednocześnie wylansował produkt tak świeży i inny, że klienci musieli się w nim zakochać. Pomimo popularności dość ciężko w dzisiejszych czasach kupić idealny egzemplarz Mustanga z wczesnych lat produkcji. W ten włożono setki godzin pracy, by imponował na nowo. 200 KM pod maską, rasowy bulgot prawie pięciolitrowego V8, i nic więcej nie trzeba, aby trafić do serca nowego właściciela.

Ford Mustang
Rocznik: 1968
Przebieg: 400 km
Pojemność: 4736 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 201 KM

Cena: 188000 PLN

Samochód został rozebrany do „gołej” śrubki i całkowicie odrestaurowany. Remontowi poddane zostały wszystkie elementy mechaniczne, jak i karoserii, która została wypiaskowana oraz otrzymała nowe blachy. Samochód jest wolny od szpachli, łączenia były cynowane, a wszystkie szpary ustawione są idealnie. Silnik oraz skrzynia biegów również przeszły kapitalny remont. W bloku silnika pracują nowe tłoki, nowe wałki rozrządu i wiele innych nowych podzespołów.

Dla osoby zainteresowanej udostępnię całą dokumentację z prac. Posiadam dwa komplety kluczyków oraz wiele ciekawych dokumentów, takich jak umowy kupna w Stanach Zjednoczonych z tamtych lat czy oryginalna książka serwisowa, faktury i wiele więcej „zabytkowych” papierów. Auto jest zarejestrowane jako zabytek, posiada białą kartę, przegląd oraz ubezpieczenie. Na samochód nałożona została powłoka ceramiczna. Do samochodu dorzucam oryginalne koła wraz z chromowanymi, oryginalnymi kołpakami.

Telefon: +48 502 609 839
Miejscowość: Żywiec