OWSM 2023

Ford Mustang Fastback 1967 – 490000 PLN – Skierniewice

Nikt nie dyskutuje, że najlepsze nadwozie w kultowym Mustangu to Fastback, a najlepszy rocznik to 1967 albo 1968. Najbardziej kultowe silniki w tym modelu to bez wątpienia Cobra Jet 428 i K-Code 289. W ślad za nimi podąża S-Code o niebagatelnej pojemności 390 cali sześciennych. Big block, który zdołał się zmieścić dopiero pod maską powiększonej od 1967 roku komory silnikowej. Jego atutem jest nie tylko brzmienie, ale i solidny moment obrotowy dostępny już z samego dołu, a także moc maksymalna. 325 KM to zaledwie o 10 KM mniej, niż we wspomnianym wcześniej, kultowym Cobra Jet. To jeden z najmocniejszych Mustangów tamtych lat, a znalezienie jednego z nich i zakup to z każdym rokiem coraz trudniejsze zadanie.

Ford Mustang Fastback
Rocznik: 1967
Pojemność: 6385 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 325 KM

Cena: 490000 PLN

Ford Mustang 1967-68 to najbardziej poszukiwane roczniki, uważane za najpiękniejsze Mustangi w historii tego modelu. Ten wyszedł z fabryki z kultowym Big Blockiem 390ci 6,4 l. W Stanach jest już ich bardzo mało i znalezienie dobrego egzemplarza powoli graniczy z cudem.

Ten Mustang wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów C6. Zarówno skrzynia, jak i silnik, są po kapitalnym remoncie (przejechane niecałe 1000 km po remoncie). Mustang w perfekcyjnym stanie.

W ostatnim czasie zostało zrobione:
– wymienione całe wnętrze (przepiękny kremowy kolor),
– kapitalny remont skrzyni i silnika,
– konwersja hamulców z bębnów na tarcze,
– zabezpieczone całe podwozie,
– nowy wydech z regulowanymi przepustnicami,
– wymienione wszystkie uszczelki szyb,
– polerowane wszystkie chromy,
– całe auto zabezpieczone powłoką ceramiczną.

Auto jest przepiękne, piękny kolor burgund z jasnym wnętrzęm prezentuje się perfekcyjne. Na otwartych przepustnicach jest głośno, tak jak przystało na rasową V8, natomiast na dłuższa trasę możemy zamknąć przepustnicę (nigdy jej nie zamykam). Mustang wzbudza ogromne zainteresowanie i gwarantuję, że nikt nie przejdzie koło niego obojętnie.

Z racji tego że Fastbacków 67-68 jest już bardzo mało, a wersja Scode jest rzadkością, to doskonała lokata kapitału.

Jeśli szukasz wygody, ciszy i myślisz, że będziesz nim jeździł 200 km/h, to to auto nie jest dla Ciebie (piszę to bo miałem takich „delikwentów”), natomiast jeśli chcesz usłyszeć dudniące V8, poczuć zapach benzyny, wyjechać przy zachodzie słońca i toczyć się 60 mil/h, otworzyć okno i czuć wolność i klimat amerykańskich lat ’70… zapraszam do kontaktu.

Więcej informacji pod nr tel., bardzo proszę o kontakt tylko osoby poważnie zainteresowane.

Telefon: +48 608 311 090
Miejscowość: Skierniewice