Ford Mustang Fastback GTA S-Code 1967 – przejedź się nim

Najbardziej kultowe silniki w klasycznych Mustangach to bez wątpienia Cobra Jet 428 i K-Code 289. W ślad za nimi podąża S-Code o niebagatelnej pojemności 390 cali sześciennych, który miejsce zajął w powiększonej od 1967 roku komorze silnikowej. Choć nie był to nigdy silnik obdarzany wielką atencją kolekcjonerów, jego atutem z pewnością są osiągi – 325 KM to zaledwie o 10 KM mniej, niż we wspomnianym wcześniej, kultowym Cobra Jet. Tylko kilka procent mocy mniej i identyczna satysfakcja, co w ponad dwukrotnie droższym modelu. Ten prezentowany egzemplarz to przedstawiciel jednorocznej wersji GTA, a więc wyposażonej m.in. w automatyczną skrzynię biegów i hamulce tarczowe. Z pewnością warto nim się przejechać, żeby zobaczyć, jak jeździły najmocniejsze Mustangi z tamtych lat.

Naszą kolekcję budowaliśmy 8 lat i teraz udostępniamy ją każdemu. Jeśli chcesz poczuć na własnej skórze jak jeżdżą największe ikony amerykańskiej motoryzacji lat ’60 to zapraszamy na https://www.dzienzklasykiem.pl/

Mustang Fastback 1967 to najbardziej pożądany model Mustanga. Zasłynął za sprawą Eleanory, która została zbudowana właśnie na takim aucie! Ten fabrykę opuścił z Big Blockiem 390ci (6,4 l), który spięty jest z automatyczną trzybiegową skrzynią. Odbudowany jest do oryginalnej specyfikacji, więc idealnie pokazuje jak jeździły nowe Mustangi w topowej wersji GTA 55 lat temu.

Telefon: +48 510 725 666
E-mail: kontakt@inwestujwklasyka.pl
Miejscowość: Warszawa