Ford Mustang Mach 1 Cobra Jet 1969 – SPRZEDANY

Ford Mustang Mach 1 model 1969 wyglądał tak, jak żaden inny wcześniej. Rasowa sylwetka coupe, bardziej smukłe nadwozie, usportowione zawieszenie, opcjonalnie inspirowany wyścigami wlot powietrza na masce oraz rajdowe zapinki – to wszystko działało na wyobraźnię nabywców, którzy już w pierwszym roku kupili 72,5 tysiąca egzemplarzy. Dziś to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych amerykańskich samochodów sportowych. Do wyobraźni przemawia nie tylko sylwetką, ale i trudną do poskromienia mocą, szczególnie jeżeli pod maską jest największa z czterech dostępnych w tej ukierunkowanej na sport wersji – Cobra Jet (R-code). To kultowy big block o pojemności 428 cali sześciennych (7 litrów). Choć jego moc producent określał na 335 koni mechanicznych, tajemnicą poliszynela jest, że wyjeżdżając z fabryki oferowały one znacznie więcej – blisko 400 KM. Atutem tego egzemplarza z pewnością jest pełna zgodność z fabryczną specyfikacją, a także rzadki kolor Indian Fire, w jaki zostało ubranych jedynie 258 egzemplarzy z nadwoziem Sportsroof, silnikiem Cobra Jet z automatyczną skrzynią biegów.

Ford Mustang Mach 1 Cobra Jet (R-code)
Rocznik: 1969
Pojemność: 7000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 335 KM

Mustang w 1969 roku przeszedł drugi lifting, dzięki czemu nabrał charakteru. Wtedy też do opcji wyposażenia wszedł pakiet Mach1, który oferowany był do silników 351ci, 390ci i 428ci Cobra Jet. Nasz Mustang opuścił fabrykę z tym największym silnikiem, co potwierdza nr VIN (R-code). Końcówka nr VIN jest również wstemplowywana na bloku silnika, a to oznacza, że mamy do czynienia z dużym unikatem. Niewiele Mustangów przeżyło do dnia dzisiejszego z dokładnie tym silnikiem, z którym opuściło fabrykę!

Według Marti Report z fabryki w Dearborn wyjechało zaledwie 15 takich Mustangów. Cała specyfikacja jest zgodna z fabryką.

Mustang do Polski przyjechał w praktycznie takim stanie, w jakim się aktualnie znajduje. Dołożyliśmy tylko kilka elementów estetycznych, nowy gaźnik Holleya i cały nowy wydech FlowMaster.

Ten Mustang to duży unikat, który jest gotowy do jazdy!