Ford Mustang Sportsroof 1969 – SPRZEDANY

Ford Mustang SportfsRoof w 1969 roku otrzymał nową nazwę, lecz wyglądał tak, jak kultowy Fastback 2+2. Rasowa sylwetka coupe, jeszcze bardziej smukłe nadwozie, to wszystko działało na wyobraźnię nabywców, i działa do dziś. To wciąż bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych amerykańskich samochodów sportowych. Ten egzemplarz jest w pełni zgodny z fabryczną specyfikacją, łącznie z przykuwającym uwagę kolorem „CandyApple Red” i manualną skrzynią biegów. Ma na sobie nową powłokę lakierniczą, odświeżone wnętrze i jest świeżo po remoncie głowic silnika. Na ulicy będzie budzić jeszcze większy zachwyt, niż pół wieku temu, w czasach swojej młodości.

Ford Mustang Sportsroof
Rocznik: 1969
Pojemność: 4942 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 220 KM

Na sprzedaż Mustang Sportsroof z 1969 roku. W pełni zgodny z oryginalną specyfikacją (matching numbers). Pod maską silnik 302ci z wstęplowanym numerem VIN na bloku (zaczęto to praktykować właśnie w ’69), oryginalnym kolektorem dolotowym, oryginalnymi kolektorami wydechowymi i oryginalnymi głowicami („wszystko date correct”). Spięty jest z manualną trzybiegową skrzynią („date correct”). Na koła napęd przenosi most o przełożeniu 2.79:1, który również jest „date correct”. Lakier CandyApple Red i czarne wnętrze są zgodne z tabliczką znamionową (T i 2A).

Numery części napędu:
Tabliczka znamionowa: 10D – 10 kwiecień 1969 opuścił fabrykę
Manualna skrzynia biegów: 9B17 – 17 luty 1969
Most: 8L25 – 25 grudnia 1968
Kolektor dolotowy: 9C16 – 16 marzec 1969
Głowice: 9C24 – 24 marzec 1969
Kolektory wydechowe: 9C13 – 13 marzec 1969

Mustang dotarł do Polski w 2016 roku w stanie nadającym się do renowacji. Na początku 2019 roku trafił w ręce Piotra, który tej renowacji się podjął. Przeprowadził kompletny remont blacharsko-lakierniczy oraz odświeżył wnętrze. Wszystko dobrze udokumentował (mamy zdjęcia) i zadbał o wszystkie szczegóły oraz smaczki, których nie brakuje w tym samochodzie. Zależało mu, żeby samochód był jak najbardziej oryginalny i zachował swoją historię. Z ciekawostek – klimatyzacja (chłodzi) z 1974 i jest do niej oryginalny rachunek, a radio pochodzi z 1973 roku i odbiera fale FM.

Gdy go kupiliśmy, silnik nigdy wcześniej nie był remontowany, ale miał uszkodzoną uszczelkę pod głowicą. Zrobiliśmy więc remont. Sprawdziliśmy szczelność głowic, a następnie zostały poddane planowaniu i szlifowaniu gniazd zaworowych. Założyliśmy nowe prowadnice, nowe zawory ssące oraz wydechowe, nowe uszczelki pod głowice oraz dekle, nową uszczelkę pod kolektor dolotowy i nowe uszczelniacze zaworowe. Chłodnicę poddaliśmy regeneracji.

Mustang jest gotowy jazdy. Świetne auto, zachowane w oryginalnym stanie.