KlasykaGatunku.pl

Ford Scorpio Cosworth 1997 – SPRZEDANY

Ford Scorpio zastąpił model Granada w 1985 roku, a jego druga generacja debiutowała na paryskim salonie samochodowych w 1994 roku. Mimo, że płyta podłogowa i paleta silników pozostała niemal niezmieniona, zdecydowano się na diametralną przemianę wizualną. Nowe światła i grill oraz tylny pas z jedną linią świateł nadały mu zupełnie nowy wyraz i styl. Dziennikarze byli zgodni i z miejsca okrzyknęli go jednym z najbrzydszych samochodów w historii. Co ciekawe, Ford nigdy nie ujawnił nazwiska projektanta, ale do dziś utrzymuje, że samochód sprzedawał się lepiej niż oczekiwano. Minęło ćwierć wieku i… z pewnością można za nim zatęsknić. To wóz, który zamknął pewną epokę i nigdy nie otrzymał następcy. Segment „E” Ford mógł wypełnić zakupionymi markami Volvo i Jaguar, a Scorpio Mk2 pozostało Ostatnim Mohikaninem. Dziś może zaskoczyć oferowanym komfortem, wyposażeniem, jak i największą, 24-zaworową jednostką napędową, która z dumą nosi nazwę Cosworth.

Ford Scorpio Cosworth 24V
Data pierwszej rejestracji: 01.06.1997
Pojemność silnika: 2935 ccm
Moc: 207 KM (152 KW)
Przebieg: 148,713 km
Skrzynia biegów: automatyczna

Przedmiotem sprzedaży jest Ford Scorpio Cosworth 24v. Topowy silnik i wersja wyposażenia. Pojazd w kolorze granatowym z czarną skórzaną tapicerką. Zachowany w perfekcyjnym stanie z minimalnymi śladami użytkowania. Sprowadzony z Zurychu, Szwajcaria bezpośrednio od pierwszego właściciela (ur. 1947). Zachowana pełna dokumentacja serwisowa. Regularny serwis w ASO Ford-a, ostatnie badanie techniczne MFK i Abgas 01.06.2021 przy przebiegu 148,423 km. Pojazd niedawno po serwisie, świeży olej i płyny. Komplet trzech kluczyków oraz pilot do centralnego zamka.

Nadwozie zachowane w bardzo dobrym stanie, z normalnymi drobnymi śladami użytkowania jak ledwo widoczne odpryski od kamieni na masce. Brak widocznej rdzy, brak widocznych rys czy uszkodzeń. Lakier w większości fabryczny.

Wnętrze zachowane w bardzo dobrym stanie, bez przetarć czy innych uszkodzeń. Skórzana tapicerka jest prawie jak nowa. Drewna bez pęknięć. Plastiki matowe. Kierownica i wybierak biegów bez widocznego zużycia. Oryginalne radio z nową kartą kodową z ASO Forda.

Alufelgi w perfekcyjnym stanie, bez żadnych uszkodzeń. Komplet dobrych opon letnich Continental.

Wykonane prace: brak

Gwarantujemy prawdziwość przebiegu w każdym z naszych samochodów.