Krotoski Drivers Club

Ford Scorpio Mk1 1994 – SPRZEDANY

Duże Fordy zawsze miały swój niepowtarzalny urok. Ford Scorpio to wprowadzony w 1986 roku następca modelu Granada. Lubiany, komfortowy, z uniwersalnym nadwoziem typu „liftback” i nowoczesną sylwetką, natychmiast stał się rynkowym przebojem. Przez dziennikarzy został doceniony tytułem Car of the Year 1986, przez nabywców – zakupami na poziomie 850 tysięcy sztuk. Nawet dziś zadbany egzemplarz może być świetnym wyborem. Ten jest doprawdy imponujący. To najwyższa wersja wyposażenia Ghia Executive, z silnikiem V6 pod maską i dodatkami w postaci automatycznej skrzyni biegów, skórzanej tapicerki z podgrzewaniem, tempomatu, elektrycznego szyberdachu czy podgrzewanej przedniej szyby. To iście królewskie warunki do jazdy.

Ford Scorpio 2.9 V6 Ghia Executive Mk1
Rocznik: 1994
Przebieg: 96799 km
Pojemność: 2935 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 145 KM

Mamy dzisiaj do zaoferowania model Forda, który pojawił się po raz pierwszy w 1985 r. Scorpio, bo o nim mowa, miał zastąpić kultowego wówczas Forda Granadę. Z wyglądu auto do dzisiaj niektórym przypomina i tym samym myli się z niewiele mniejszą Sierrą. Jednak Scorpio jest modelem bardziej dostojnym, eleganckim i w latach 80-tych bardzo bogato wyposażonym. Nasz egzemplarz wyprodukowany został pod koniec produkcji pierwszej generacji i został sprowadzony ze Szwajcarii od pierwszego właściciela.

Obecnie na liczniku ujrzymy jedynie 96 tys. km. Przebieg jest oczywiście w pełni udokumentowany książką serwisową oraz książką badań spalin ABGAS (badanie co 2 lata) prowadzoną niemal do momentu odbioru pojazdu ze Szwajcarii.

Pojazd w bardzo dobrym stanie jak na swoje lata. Na większości elementów posiada nadal fabryczne wartości lakieru. Wszystkie szyby oryginalne, łącznie z czołową. Nadwozie jak i podwozie bez oznak korozji.

Wnętrze zachowane w świetnym stanie. Skóry matowe, bez przetarć i przebarwień. Fotele jak przystało na Forda z tamtych lat bardzo wygodne. Porównanie do domowego tapczanu nie będzie tutaj przesadą. Klienci kupujący ówczesny model mieli dość duże możliwości doposażenia. Nasze Scorpio w standardzie wersji Ghia Executive posiadało już wyjściowo bogate wyposażenie. Jednak zostało wzbogacone o opcjonalne: skórzane i podgrzewane fotele, klimatyzację, elektryczny szyberdach, podgrzewaną przednią szybę oraz tempomat.

Pod maską znajduje się silnik o pojemności 2.9, który w zupełności wystarcza do sprawnego poruszania się po drogach.

W aucie wykonaliśmy:
– wymiana oleju silnikowego,
– wymiana wszystkich filtrów (w tym filtr paliwa),
– nowe świece zapłonowe,
– nowe przewody wysokiego napięcia,
– wymiana aparatu zapłonowego z modułem,
– wymiana uszczelek pokryw zaworowych,
– nowy akumulator,
– nowe opony Toyo Proxes,
– lakierowane systemowo felgi.

Kredyt na klasyka