Ford Sierra Xr4i 1983 – 59000 PLN – Stary Dzierzgoń

Najbardziej znana i pożądana wersja Sierry to oczywiście RS Cosworth, lecz zanim wersja zadebiutowała w 1985 roku, wcale nie brakowało w ofercie różnorodności. Już w 1982 roku oferowano dwie wersje nadwoziowe, sześć silników i trzy poziomy wyposażenia. Na Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 1983 roku Ford zaprezentował nową, sportową i wyłącznie trzydrzwiową wersję. Tak narodził się Sierra XR4i. Czarne listwy, podwójny spojler, głębiej profilowane fotele, silnik 2,8 V6 z wtryskiem generujący moc, która ponoć była wyższa, niż oficjalne, potrzebne do zdobycia niższej składki ubezpieczeniowej w Niemczech 150 KM. I dziś jest to żwawy i żywy samochód, z charakterem i tylnym napędem.

Ford Sierra Xr4i
Rocznik: 1983
Przebieg: 52000 km
Pojemność: 2772 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 150 KM

Cena: 59000 PLN

Wyposażenie:
– szyberdach,
– fabryczne radio,
– brązowe szyby,
– alufelgi

Przedmiotem aukcji jest pięknie zachowany egzemplarz Ford Sierra w rzadkiej 2-drzwiowej wersji XR4i. Egzemplarz sprowadzony z Niemiec – pełna dokumentacja, książki serwisowe itp. Samochód zachowany w bardzo dobrym stanie. Wnętrze zachowane w świetnej kondycji. Pod maską 6 cylindrowa jednostka 2,8 zapewnia świetne wrażenia z jazdy.

Auto w bardzo dobrym stanie zarówno mechanicznym i wizualnym. Egzemplarz w pełni kompletny, zgodny z oryginałem. Wnętrze w świetnym stanie, w pełni oryginalne. Auto po serwisie. Auto nie wymaga wkładu finansowego, gotowe do drogi i czerpania przyjemności z każdego pokonywanego kilometra. Jazda nim to czysta przyjemność.

Zapraszam do kontaktu i zakupu.

Telefon: +48 501 271 175
Miejscowość: Stary Dzierzgoń