FSC Żuk A11 1989 – 38500 PLN – Tuchów

Miło się patrzy na ogromy zapał i poświęcenie, jakie niektórzy fascynaci gotowi są włożyć w produkty polskiej motoryzacji. Tu inwestor nie poprzestał na remoncie blacharskim i lakierniczym oraz aranżacji nowego wnętrza, ale pokusił się również o zaszczepienie nowego silnika. FSC Żuk A11 otrzymał zespół napędowy z Poloneza Trucka, z 5-biegową skrzynią biegów i francuskim silnikiem wysokoprężnym. Czy to dobrze? Nie każde auto trzeba traktować z myślą o pełną zgodnością z oryginałem, a tu mamy po prostu auto, które ma szansę dobrze się sprawdzić na dłuższych wyprawach, takich jak Złombol. Z pewnością dychawiczna jednostka Warszawy ani rozrywająca karoserię swoimi wibracjami jednostka Andorii w trasie nie dadzą rady tak dobrze, jak silnik Citroena.

FSC Żuk A11
Rocznik: 1989
Przebieg: 20000 km
Pojemność: 1900 cm³
Rodzaj paliwa: diesel
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 70 KM

Cena: 38500 PLN

Wyposażenie:
radio i wzmacniacz retro,w części bagażowej aut są dwie tapicerowane ławy ze schowkami i mały składany stolik,bagażnik dachowy, belka dachowa halogenowa

Żuk A-11 z 1989 roku to legenda PRL-u. Samochód jest po kapitalnej renowacji, ma wstawiony silnik Citroena 1.9 D i skrzynię 5 biegów z Poloneza Truck’a w bardzo dobrym stanie, o niskim przebiegu około 20000 km. Auto było rozebrane w „drobny mak”, wypiaskowane, pomalowane, zakonserwowane podwozie i nadwozie, założona nowa piękna tapicerka, na dachu jest zamontowany duży bagażnik i belka halogenowa. Teraz uczestniczy od trzech sezonów w zlotach klasycznych samochodów na terenie Polski południowej, ale podejrzewam że można by nim objechać cały świat.

Telefon: +48 608 402 109
Miejscowość: Tuchów