FSO Polonez 1500 1979 – SPRZEDANY

FSO Polonez, następca „dużego fiata”, produkowany był w FSO od stycznia 1978. W pierwszym roku seryjnej produkcji powstało ich tylko 3506 sztuk, w drugim – 21200 egzemplarzy. W rezultacie Polonezy z lat 70-tych pojawiają się w ogłoszeniach wyjątkowo rzadko, i są zdecydowanie ciekawszym wyborem od późniejszych roczników. Bardzo często wyróżnia je ciekawa kolorystyka. Tu piękny kolor L79 bursztym zestawiony został z brązowo-czarnym wnętrzem. Wyróżnia go również brak gumowego spojlera na tylnej klapie oraz chromowane kołpaki. W późniejszych latach dołożono mu lusterka z regulacją wewnętrzną, lecz pomimo to wygląda na zachowany w dużym stopniu oryginalności. Na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo.

FSO Polonez 1500
Rocznik: 1979
Przebieg: 34500 km
Pojemność: 1500 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Sprzedam kultowego Poloneza zwanego Borewiczem.
Samochód jest z pierwszych lat produkcji czyli 1979 roku, w tym kolorze pozostało bardzo mało egzemplarzy, jest to Bursztyn L79.
Auto 2 lata temu miało wymieniane progi i w kilku miejscach lakier został odświeżony, ja wyprowadziłem tylko lakier do takiego stanu aby się błyszczał jak nowy, zresztą mam zdjęcia z momentu kupna.
Auto nigdy mnie nie zawiodło, a w przeciągu ostatniego roku zrobiłem około 1000 km prywatnie.
Samochód cały czas garażowany i nie jeżdżony zimą, nie był wykorzystywany do celów zarobkowych pomimo, że wiele osób pytało czy nie chciałbym zawieźć ich do ślubu.