Honda Goldwing GL 1000 1976 – SPRZEDANA

Honda Goldwing debiutowała w 1974 roku i w ofercie zostaje do dziś, lecz w międzyczasie kompletnie odmieniła swój charakter. W pierwszym, klasycznym wydaniu miała sportowe ambicje i napędzany paskiem, chłodzony cieczą litrowy silnik o czterech cylindrach w układzie przeciwsobnym. Zastosowany wał napędowy i tarcze hamulcowe składały się na techniczne nowatorstwo, niespotykane wówczas u konkurencji. Oryginalnie rozmieszczono tu również podzespoły – zbiornik paliwa wylądował pod kanapą, a na jego tradycyjnym miejscu umieszczono elementy instalacji elektrycznej. Choć motocykl nie wyglądał na krążownika, masa blisko 300 kg predysponowała do spokojnej jazdy na długich trasach. Dzisiejsza oferta rynkowa tych motocykli jest bardzo skromna, lecz ten egzemplarz wyróżnia się wręcz wybitnie. Właściciel włożył tu mnóstwo pracy i środków, by motocykl wyglądał i jeździł jak nowy.

Honda Goldwing GL 1000
Rocznik: 1976
Przebieg: 4500 km
Pojemność: 1000 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 82 KM

Honda Goldwing GL 1000, stan oryginalny.
Sprzedam zabytkowy motocykl, został w 100% odrestaurowany i zarejestrowany.
Wszystkie elementy piaskowane i pomalowane farbą proszkową, nowe chromy, elementy stalowe cynkowane, aluminiowe polerowane, śruby ze stali nierdzewnej.
Wszystkie łożyska, zimmeringi i o-ringi wymienione.
Amortyzatory nowe firmy Hagon, przód; nowe tulejki brązowe.
W silniku wymieniono trzy łańcuchy, panewki, pierścienie tłokowe, napinacz łańcucha przeniesienia napędu, głowice planowane, szlifowane zawory i gniazda.
Zapłon bezstykowy firmy Dyna.
Pompy hamulcowe i hamulce – nowe zestawy naprawcze itd.