KlasykaGatunku.pl

Honda Legend Coupe KA1 1988 – SPRZEDANA

Honda Legend Coupe KA1 to jeden z pierwszych kroków wykonanych w stronę rynku luksusowych samochodów przez japońskiego producenta. Trzeba dodać – krok udany. Był to pierwszy model marki Honda produkowany wyłącznie z silnikiem V6, pierwszy produkowany z poduszką powietrzną, pierwszy z systemem ABS, pierwszy z kontrolą trakcji i pierwszy z pirotechnicznymi napinaczami pasów bezpieczeństwa. Na wyposażeniu prezentowanego egzemplarza odnajdziemy również skórzaną tapicerkę, podgrzewanie foteli, tempomat, spryskiwacze i wycieraczki przednich lamp, szyberdach, elektryczne szyby lusterka, klimatyzację i aluminiowe felgi. Wszystko, co dało się spotkać w najbardziej luksusowych przedstawicielach marek niemieckich czy amerykańskich w połowie lat 80-tych, było i tutaj. Jest tu nawet drewno na desce rozdzielczej i środkowej konsoli, a zaskoczyć może jedynie przedni napęd, który japońscy konstruktorzy (wraz z brytyjskimi, bo to wspólny projekt z firmą Austin Rover) uznali wówczas za optymalne rozwiązanie.

Honda Legend Coupe KA1
Data produkcji: 15,07,1988
Pojemność silnika: 2674 ccm
Moc: 169 KM (124 KW)
Przebieg: 188,558 km
Skrzynia biegów: manualna

Przedmiotem sprzedaży jest Honda Legend Coupe pierwszej generacji. Kolor biały, z czarną skórzaną tapicerką. Samochód sprowadzony z Fribourg, Szwajcaria. Auto zakupione od drugiego właściciela, prowadzącego autoryzowany warsztat Hondy. W 2006 roku przeszło serwis obejmujący m.in. wymianę rozrządu, przez kolejne lata z braku czasu jedynie regularnie przepalane.

Nadwozie zachowane w dobrym stanie, z normalnymi śladami użytkowania jak kilka widocznych na zdjęciach obcierek, wgnieceń, małe ognisko korozji w okolicy uszczelki przedniej szyby. Nie posiada korozji w typowych dla modelu miejscach.

Samochód odpala i jeździ, został przez nas jedynie umyty i wyposażony w nowy akumulator. Wymaga podstawowego serwisu oraz usunięcia kilku mankamentów wizualnych.