Hyundai Pony 1991 – SPRZEDANY

Hyundai Pony to pierwszy samodzielnie skonstruowany model koreańskiej marki, oferowany w latach 1975-1994 w czterech kolejnych generacjach. Prezentowane Pony X2 z lat 1990-94 to pierwszy Hyundai, który w dużych ilościach pojawił się na polskich drogach. Był nieco zmodernizowaną wersją poprzednika, Pony X1, o bardziej wyoblonych kształtach i z unowocześnionym wnętrzem. Wpisywał się w klasę kompaktów, miał przedni napęd i modne nadwozie typu hatchback, a pod jego maską pracował sprawdzony silnik Mitsubishi. W zestawieniu z naszym Polonezem był szczytem nowoczesności. W Polsce w sprzedaży pojawił się w 1991, po dwóch latach produkcji, i zaczął długi i mozolny proces budowania dobrego wizerunku koreańskiej motoryzacji. Ten użytkowany okazjonalnie egzemplarz zachował się do dziś w fantastycznym stanie.

Hyundai Pony
Rocznik: 1991
Przebieg: 63000 km
Pojemność: 1298 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 70 KM

Samochód odkupiony od pierwszego właściciela, który nabył samochód w 1991 roku w ówczesnym przedsiębiorstwie handlowym w Luboniu pod Poznaniem. Pierwotnie transport tego modelu Hyundaia miał trafić do Jugosławii, jednak ze względu na wybuch wojny domowej w tamtym państwie, cały transport trafił do Polski. W samochodach zostały wymienione termostaty na dostosowane do naszych warunków klimatycznych, po czym trafiły do przedstawicielstw w całym kraju. Jest to wersja na gaźniku.

Hyundai jest pod każdym względem mechanicznie sprawny, wnętrze samochodu jest bardzo zadbane, powłoka lakiernicza jak w rocznym samochodzie. W tym roku zostały wymienione wszystkie płyny eksploatacyjne, wymienione drążki kierownicze, tylne amortyzatory, końcowy tłumik oraz odnowione felgi.

Do samochodu jest dostępna książka gwarancyjna, instrukcja obsługi, faktura zakupu, rachunek za konserwację nadwozia oraz potwierdzenia wykonanych przeglądów. Dwa kluczyki w komplecie. Samochód używany okazjonalnie, dlatego zachował się w takim ładnym stanie.