Jaguar 420G 1966 – 59000 PLN – Obrowiec

Dłuższy, szerszy, niższy i po prostu większy niż jakikolwiek inny Jaguar, wprowadzony do produkcji w 1961 roku model Mark X (od ’66 roku nazywany 420G), zapoczątkował nową erę, zostając fundamentem ścieżki, którą marka podążała od tamtej pory. To dlatego już po pierwszym spojrzeniu na samochód nie mamy wątpliwości – to Jaguar. Pierwszy Jaguar, gdzie światła umieszczono w jednej linii i ostatni w którym znajdziemy tak dużą ilość drewna w kabinie, z którego wykonano aż 48 elementów. Kiedy dodamy do tego nowoczesne jak na tamte czasy rozwiązania mechaniczne i imponujące osiągi (265 KM, 198 km/h), otrzymujemy fascynującą limuzynę o sportowym stylu, która doskonale oddaje klimat brytyjskiej motoryzacji. To samochód dziś rzadki i bez wątpienia kolekcjonerski.

Jaguar 420 G (Mark X)
Rocznik: 1966
Przebieg: 95000 km
Pojemność: 4234 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 265 KM

Cena: 59000 PLN

Oferowany tutaj egzemplarz został sprowadzony z Hiszpanii, gdzie ostatnie lata spędził w większej kolekcji samochodów. Przez wiele lat nie był użytkowany ani odpalany, jednak po regeneracji gaźników udało się go uruchomić i przejechać ok. 10 km jazdy próbnej. Samochód odpala, jeździ, skręca i hamuje 😉 Jest kompletny, niewybrakowany, wnętrze nie było odnawiane, a wygląda jak na załączonych zdjęciach 😉

Samochód posiada hiszpański dowód rejestracji oraz urzędowe potwierdzenie wymeldowania. Dokumentem sprzedaży będzie faktura – kupujący zwolniony z podatku.
Możliwość kupna-sprzedaży zdalnej on-line i dostawa samochodu pod adres.

​Przed przyjazdem należy potwierdzić aktualność oferty, oraz termin wizyty. Rezerwacja samochodu „na słowo” jest możliwa wyłącznie na czas podróży-dojazdu. Rezerwacja samochodu na dłuższy termin jest możliwa wyłącznie na podstawie zadatku o wartości 5% ceny samochodu. Nie dokonujemy rezerwacji na podstawie zaliczki.

Telefon: +48 509 087 557
Miejscowość: Obrowiec