Jaguar E-Type S1.5 Convertible 1965 – 189800 EUR – Poznań

Jaguar E-Type to auto legenda, ikona stylu i elegancji lat 60. Bazą do jego budowy nie były auta drogowe, lecz te tworzone wyłącznie z myślą o prędkości – Jaguar C-Type i Jaguar D-Type, auta, które mają na swoim koncie zwycięstwa w najtrudniejszym i najbardziej wymagającym ówcześnie wyścigu na świecie – 24h Le Mans. Wyśmienite podwozie należało jeszcze ubrać w równie imponujące nadwozie. Projektantem tej wybitnej karoserii był Malcolm Sayer. Charakteryzuje się ona lekkim i opływowym kształtem z maską, która ciągnie się niemal po horyzont. Legenda mówi, że sam Enzo Ferrari nazwał E-Type’a „najpiękniejszym autem w historii”. Prezentowany kabriolet to seria 1.5, czyli połączenie stylistyki najbardziej poszukiwanej S1 z istotnymi aktualizacjami technicznymi, w tym z większym i mocniejszym silnikiem 4,2 l. Prezentowany egzemplarz ma piękną konfigurację kolorystyczną i jest w pięknie odbudowanym stanie.

Jaguar E-type Convertible
Rocznik: 1965
Przebieg: 1 000 km
Skrzynia biegów: manualna 4 biegowa
Pojemność silnika: 4235 cm3 R6
Rodzaj paliwa: benzyna
Moc silnika: 269 KM

Cena: 189 800 EUR

Ten oryginalny egzemplarz wyprodukowany został na zamówienie rodziny Shapiro – utytułowanych neurochirurgów z Richmond, a następnie wiele lat później w roku 2012 zakupił go kolekcjoner z Wielkiej Brytanii, który korzystając z dobrego stanu auta, cieszył się nim takim jakim jest, powierzchownie go odświeżając. Długo zanim auto w tym konkursowym stanie dotarło do Polski, Jag został zakupiony na aukcji Historics of Brooklands w dniu 7 lipca 2018 roku i tak rozpoczęła się jego kompleksowa renowacja, zakładająca brak ograniczeń budżetu i najwyższą światową jakość. 2500 godzin najwyższego poziomu restauracyjnego zwieńczone zostały sztuką gotową wygrywać konkursy elegancji w całej Europie, a jego numer podwozia, silnika i skrzyni biegów odpowiadają dokładnie Jaguar Heritage Certificate o numerze 35670. Doskonała inwestycja w samochód, który nie udaje, że gra w najwyższej lidze, a jego faktyczny poziom doceniany jest na całym świecie z widoczną od lat tendencją wzrostową.

Telefon: +48 512 558 681
Miejscowość: Poznań

Zapraszamy na nasz kanał na YOUTUBE, gdzie znajdziesz film, w którym opowiadamy o oglądanym przez Ciebie samochodzie – będziemy wdzięczni za polubienia oraz subskrybowanie kanału – dzięki temu możemy się rozwijać.

LINK – https://www.youtube.com/channel/UCtmvNLW1lP0ljSuiNxa_IjA