Jaguar E-Type S2 1969 – 599800 PLN – Poznań

Jaguar E-Type to auto legenda, ikona stylu i elegancji lat 60-tych. Projektantem tej wybitnej karoserii był Malcolm Sayer. Charakteryzuje się ona lekkim i opływowym kształtem z maską, która ciągnie się niemal po horyzont. Sam Enzo Ferrari nazwał E-Type’a „najpiękniejszym autem w historii”. II seria Jaguara E-Type została wprowadzona w 1968 roku, choć pierwsze zmiany, takie jak brak osłon lamp, zastosowano już rok wcześniej. Modernizacje obejmowały także tylny zderzak, większy wlot powietrza, zmianę umiejscowienia przednich kierunkowskazów i restyling deski rozdzielczej. Wtedy też pojawił się większy, 4,2-litrowy silnik o wyższym momencie obrotowym, a także nowa, w pełni zsynchronizowana przekładnia ręczna. To jeden z najwspanialej jeżdzących samochodów swojej epoki.

Jaguar E-Type
Rocznik: 1969
Przebieg: 51 000 km
Pojemność: 4235 cm3
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 269 KM

Cena: 599800 PLN

Prezentowany egzemplarz do Polski przyjechał w 2018 roku ze Stanów Zjednoczonych, a następnie przeszedł całkowitą renowację, zaczynając od doszczętnego rozebrania oryginalnego auta (które w utrzymane było w bardzo dobrym stanie – dokumentacja zdjęciowa), przechodząc przez cały proces prac blacharskich oraz lakierniczych, odbudowę, wymianę oraz regenerację elementów wnętrza oraz rzecz jasna całkowity remont silnika, skrzyni jak i zawieszenia. Efekt końcowy jest absolutnie satysfakcjonujący nawet dla najbardziej wymagających, a wielokrotne jazdy testowe pozwoliły wypunktować i wykluczyć wszelkie niedociągnięcia. Na dzień dzisiejszy E-type nie wymaga nawet najmniejszego wkładu, jeździ świetnie, jest zarejestrowany i posiada komplet dokumentów – zaczynając od setek zdjęć, certyfikat Jaguara (Jaguar Heritage Trust), oryginalny dowód z USA oraz opinię rzeczoznawcy punktującą zakres prac wykonanych przy aucie.

Telefon: +48 512 558 681
Miejscowość: Poznań

Zapraszamy na nasz kanał na YOUTUBE, gdzie znajdziesz film, w którym opowiadamy o oglądanym przez Ciebie samochodzie – będziemy wdzięczni za polubienia oraz subskrybowanie kanału – dzięki temu możemy się rozwijać.

LINK – https://www.youtube.com/channel/UCtmvNLW1lP0ljSuiNxa_IjA

Kredyt na klasyka