Jaguar E-Type V12 S3 1971 – 289000 PLN – Poznań

Jaguar E-Type to auto legenda, ikona stylu i elegancji lat 60-tych. Projektantem tej wybitnej karoserii był Malcolm Sayer. Charakteryzuje się ona lekkim i opływowym kształtem, z fenomenalnie długą maską i kabiną przesuniętą maksymalnie do tyłu samochodu. Sam Enzo Ferrari nazwał E-Type’a „najpiękniejszym autem w historii” i trudno wyobrazić sobie większy komplement z ust wielkiego mistrza. W 1966 roku ukazała się wersja 2+2, oferująca nieco przedłużoną kabinę i dodatkowe dwa miejsca. Rok 1971 z kolei to debiut silnika V12, wraz z ukazaniem się trzeciej serii modelu. Taki właśnie samochód, w rzadko spotykanej na naszym rynku europejskiej specyfikacji, ze skrzynią manualną, prezentujemy w tym ogłoszeniu. Kolor British Racing Green w połączeniu z wyszukaną skórą w kolorze biscuit tworzy idealne połączenie dla tego zjawiskowego samochodu. To klasyczna konfiguracja przypisana do kanonu elegancji, a stan tego egzemplarza jest zjawiskowy.

Jaguar E-Type V12 S3
Rocznik: 1971
Przebieg: 98000 mil
Pojemność: 5343 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 268 KM

Cena: 289000 PLN

Wyposażenie:
– wspomaganie kierownicy,
– klimatyzacja,
– oryginalne radio Becker Europa,
– szprychowe felgi.

Jaguar E Type V12 2+2 3 seria.
Rok produkcji 1971, pierwsza rejestracja styczeń 1971.
Skrzynia manualna 4 biegi.
Pełna historia samochodu.

Jaguar od początku swojego samochodowego życia miał tylko czterech właścicieli, którzy z olbrzymią troską podchodzili do swojego auta. Archiwum obejmuje setki rachunków i dokumentów dotyczących wszelkich czynności związanych z Jaguarem i uzupełnione jest licznymi fotografiami z okresu prawie 50 lat.

Samochód został sprowadzony z Niemiec z dokumentem Classic Data i oceną -2 , co potwierdzało jego bardzo dobry stan.
Aktualny właściciel postanowił uszlachetnić stan Jaguara i przeprowadził renowacje w renomowanych warsztatach specjalizujących się w E-Typach.

Auto jest w doskonałym stanie technicznym, jak i wizualnym.
Linia nadwozia jest idealna, a głębokie chromy podkreślają niesamowity kształt zaprojektowany przez Malcolma Sayera.
Trudno nie zgodzić się z Enzo Ferrari. który nazwał Jaguara E-Type najpiękniejszym samochodem świata.

Telefon: +48 695 473 290
Miejscowość: Poznań