Jaguar E-Type V12 S3 1973 – SPRZEDANY

Wiele słów powiedziano na temat tego samochodu. Że najpiękniejszy, że ponadczasowy, że jest ikoną i kłaniał się jej sam Enzo Ferrari. Nie można jednak zapominać, że Jaguar E-Type to przede wszystkim samochód, czyli narzędzie stworzone nie tylko po to, by je podziwiać, ale żeby również jeździć, a styl i charakter mają największy te egzemplarze, w których czuć historię. Patyna, ząb czasu, oryginalność. To są słowa, które w ostatnich latach nabierają coraz większego znaczenia i stoją na przeciwwadze pięknie odrestaurowanych cacek. O ile auto nie ma problemów z korozją, można zawalczyć o to, by jeździć nim sprawnie i bezproblemowo. Ten sprowadzony z USA Jaguar E-Type V12 S3 wygląda na dobra bazę. Nasza rada? Ogarnąć mechanicznie, zakonserwować, jeździć. Mimo iż przez lata niedoceniania, trzecia seria tego ponadczasowego samochodu jest najbardziej dopracowana i przyjazna dla kierowcy. Warto to wykorzystać.

Jaguar E-Type V12 S3
Rocznik: 1973
Przebieg: 78000 mil
Pojemność: 5343 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 276 KM

Jeden z najpiękniejszych samochodów wszech czasów.
Obiekt bardzo pożądany na rynku kolekcjonerskim.
Oryginalny stan zachowania.
Stan prawny: sprowadzony, opłacony.
Dostępne dokumenty: amerykański dowód rejestracyjny, tłumaczenia, potwierdzenie zwolnienia z akcyzy, umowa zakupu od poprzedniego właściciela.

Prezentowany Jaguar to odmiana coupe pochodząca z roku 1973, a więc chronologicznie należąca do serii 3. Egzemplarz przeznaczony był na rynek Stanów Zjednoczonych i znajdował się tam od nowości aż do roku 2017, gdy trafił nad Wisłę. Jego największą zaletą jest oryginalny stan zachowania. Lakier, mimo upływu lat, nie posiada na powierzchni większych skaz. Na karoserii nie ma też widocznych oznak rdzy. Galanteria auta jest kompletna i w stanie umożliwiającym powrót do dawnego blasku, w szczególności w przypadku elementów chromowanych. We wnętrzu cieszy fakt obecności fabrycznej tapicerki, ponieważ trudno obecnie odwzorować podobną jakość przy użyciu dostępnych materiałów. Opisywany E-Type jest swego rodzaju „kapsułą czasu” i być może warto zachować pokrywającą go patynę jako formę kolekcjonerskiej inwestycji. Silnik uruchamia się bez większych przeszkód, skrzynia biegów, układ chłodzenia, zawieszenie oraz hamulce pozwalają na normalną jazdę i Jaguar pokonał już ponad tysiąc kilometrów po polskich drogach, jednak dla bezpieczeństwa należałoby poddać go kompleksowemu przeglądowi i serwisowi. Regulacji z pewnością będą wymagać gaźniki. Do samochodu dołączona jest pełna dokumentacja wraz z oryginalną instrukcją oraz częściami zamiennymi, których właściciel nie zdążył zamontować.