Jaguar Mark V 3.5 Litre DHC 1951 – 215000 PLN – Warszawa

Jaguar Mark V 3.5 Litre DHC (Drop Head Coupe) to duży, czteroosobowy kabriolet, najbardziej poszukiwana i ceniona odmiana tego modelu. Mark Five to pierwszy Jaguar z niezależnym przednim zawieszeniem, budowany w latach 1948-51. Jego dach ma trzy pozycje, może być w pełni otwarty, półotwarty i całkowicie zamknięty. Z szeroko otwieranymi drzwiami pod prąd, samochód daje doskonały dostęp zarówno do pierwszego, jak i drugiego rzędu siedzeń. W wersji z silnikiem 3,5 l budowano jedynie 685 sztuki tego bardzo stylowego samochodu, z czego kierownicę po prawej otrzymało tylko 108 egzemplarzy. Ten Jaguar swój kolorowy żywot rozpoczął w Nowej Zelandii, by przez Malibu w Kalifornii trafić do Polski. Ma świetne zestawienie szarego lakieru z czerwonym wnętrzem i jest w stanie do renowacji.

Jaguar Mark V 3.5 Litre DHC
Rocznik: 1951
Przebieg: 17000 km
Pojemność: 3485 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 125 KM

Cena: 215000 PLN

Jaguar MK V 3.5 Litre z 1951 r.
Duży, 4-osobowy kabriolet, tzw. Drop Head Coupe.
Karoseria w kolorze „Gunmetal” zestawiona z krwistoczerwonym wnętrzem.
Auto uzyskało „The Jaguar Daimler Heritage Trust Certificate”.

Bardzo dobrze zachowany egzemplarz, którego renowacja będzie prawdziwą przyjemnością. Auto jeździ, skręca i hamuje. Piękna praca silnika. Rama w bardzo dobrym stanie. Karoseria wymaga oczywiście prac blacharskich i lakierniczych, ale jak na swój wiek jest bardzo dobrze zachowana – świadczy o tym chociażby „zdrowa” podłoga.

Dzięki uprzejmości marki Jaguar udało się ustalić, że ten konkretny egzemplarz został wyprodukowany na zamówienie salonu w Wellington w Nowej Zelandii (stąd kierownica po prawej stronie, jak na angielskiego klasyka przystało). Z nowej Zelandii auto trafiło do Malibu w Kalifornii.

Licznik wskazuje 11 tys. mil przebiegu.

Nowy właściciel otrzyma również nowe poszycie miękkiego dachu.
Cena jest wyjściowa, jest jakieś pole do negocjacji.

Telefon: +48 602 105 059
Miejscowość: Warszawa