Jaguar XJ X358 2008 – SPRZEDANY

Jaguar XJ X358 to samochód, który w 2009 zamknął pewną erę. To ostatni Jaguar, który kontynuował tradycyjną linię designu, z długą maską, poczwórnymi owalnymi reflektorami i dużą ilością chromu. Jego wnętrze jest ujmująco tradycyjne – wykończone wspaniałą skórą i pięknym drewnem, z tradycyjnymi zegarami przekonującymi od razu wszystkich, którzy tęsknią za motoryzacją sprzed lat. Napędza go 300-konna jednostka 4,2 l V8, zapewniająca mu przyspieszenie do pierwszej setki w 6,6 s. Jeżeli kogokolwiek zaskoczy taki wynik, świetny zważając na rozmiary na tej limuzyny, rozwiązanie zagadki odnajdzie również wśród danych technicznych. To masa własna, ledwie przekraczająca 1,5 tony, prawdziwie piórkowa jak na tę klasę. Udało się ją uzyskać stosując aluminium zarówno w konstrukcji karoserii, jak i poszyciu oraz konstrukcji silnika. W tym samochodzie bardzo łatwo się zakochać, a ceny zakupu nawet najpiękniejszych egzemplarzy wcale nie są abstrakcyjne.

Jaguar XJ X358
Rocznik: 2008
Przebieg: 103000 km
Pojemność: 4200 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 300 KM

Wyposażenie:
– wersja long,
– szyberdach,
– wentylowane i podgrzewane fotele przednie,
– podgrzewane fotele tylne,
– DVD,
– drewno orzech,
– oryginalna parasolka Jaguar,

Auto sam sprowadziłem z USA w 2020 r. Uszkodzony był zderzak, nic blacharsko nie było naprawiane oprócz drzwi kierowcy, gdzie była większa rysa. Chłodnica jest wymieniona na nową, wszystko oryginalne, mam komplet ok. 30 zdjęć z zakupu. Po przyjeździe do Polski zdecydowałem o polakierowaniu całego, było dużo rysek. Teraz prezentuje się idealnie, lakier stan salonowy bez żadnej rysy.
Lakier granatowy z brokatem kolorowym, wewnątrz też idealnie, podsufitka w jednym miejscu wisiała, więc została wymieniona na nową. Jaguar przeszedł serwis w JaguarCar Stare Babice – faktura na 15 tys. PLN, jest w stanie idealnym. Ma nowe opony letnie, jedynie felgi do odświeżenia, każda ma jakąś rysę. Na razie chciałem pojeździć, a profesjonalne odnowienie to 2 tygodnie.