Jaguar XK8 Convertible 1997 – 51900 PLN – Biała Podlaska

Jaguar XK8 był bezpośrednim następcą eleganckiego XJS-a. Oparty o tę samą płytę podłogową, otrzymał zupełnie nowy silnik i całkowicie odmienioną stylistykę. Zarówno luksusowe coupe, jak i eleganckie cabrio, zrywały ze stylistycznymi eksperymentami, pełnymi garściami sięgając do wielkiej i oczywistej spuścizny marki, czyli legendarnego modelu „E-Type”. Zawieszenie otrzymało zdecydowanie bardziej sportową charakterystykę, a silnik – w będącym nowością dla marki układzie widlastym ośmiu cylindrów – zaoferował 284 KM połączone z gładko pracującą, pięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. W efekcie powstał idealny kompan krótkich i długich przejażdżek. Czuje się dobrze zarówno na prostym asfalcie autostrady, jak i na pokręconych serpentynach górskich dróg, a podróżowanie nim to czysty relaks. Kiedy trzeba potrafi pójść z kopyta i miło zaskoczyć, ale równie dobrze radzi sobie przy bulwarowych prędkościach. Ten egzemplarz szczególnie przykuwa spojrzenia dzięki świetnemu zestawieniu białego, perłowego lakieru i beżowego wnętrza.

Jaguar XK8 Convertible
Rocznik: 1997
Przebieg: 186600 km
Pojemność: 3996 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: automatyczna
Moc: 284 KM

Cena: 51900 PLN

Sprzedam Jaguara XK8 Cabrio 4.0 V8 z 1997 roku w kolorze biała perła wraz z beżowym materiałowym dachem oraz beżowym wnętrzem – moim zdaniem najlepsze zestawienie do tego auta.

Auto sprowadzone z USA w 2019 roku od pierwszej właścicielki – posiadam fakturę zakupu z 1997 roku.
Auto bezwypadkowe (niedowiarkom mogę przesłać zdjęcia z portu i Carfax oraz zapraszam na oględziny).

Auto po pełnym serwisie – części dostarczyła firma Jaguar Gieremek – pasjonaci znają na pewno tę firmę doskonale 🙂
Na auto została nałożona roczna powłoka ceramiczna oraz odświeżono lakier na trzech elementach + zabezpieczono podwozie.
Prywatnie jestem pasjonatem Jaguarów, posiadam jeszcze dwa inne z lat 80.

Telefon: +48 505 291 425
Miejscowość: Biała Podlaska