Kawasaki GPZ 900R Ninja 1984 – SPRZEDANE

Kawasaki GPZ 900R Ninja zawsze było ikoną. Tom Cruise jako Maverick rozpalał wyobraźnię niemal każdego faceta, niezależnie od wieku i narodowości. Każdy chciał latać myśliwcem, i każdy chciał gnać taką maszyną. Produkowany od 1984 roku motocykl rozwijał moc 115 KM z pojemności 900 cm³, ważył jedynie 280 kg i był dopracowany pod względem aerodynamiki, co pozwalało osiągnąć mu imponującą na owe czasy prędkość 250 km/h. To prawdziwy superbike, który sprawdzał się nie tylko na ekranach kin. W filmowej wersji otrzymał niefabryczne malowanie, które zdecydował się odtworzyć również właściciel prezentowanego motocykla. „Top gunka” otrzymała również zestaw odpowiednich naklejek, nawiązujących do lotnictwa Stanów Zjednoczonych. Fani filmu z pewnością nie przejdą obok niego obojętnie.

Kawasaki GPZ 900R Ninja – motocykl Toma Cruise z Top Gun na sprzedaż!

Na sprzedaż wystawiam mój motocykl Kawasaki GPZ 900R z 1984 roku – replikę motocykla używanego przez Mavericka, w którego rolę wcielił się Tom Cruise w kultowym filmie z 1986 roku pt. Top Gun.

Od zawsze, tzn. od monentu zobaczenia pierwszy raz filmu, czyli już blisko 30 lat temu, chciałem stać się posiadaczem takiego motocykla. I w końcu nadszedł ten dzień 🙂

Udało mi się nabyć drogą zakupu ukochany motocykl. Dokładnie taki, jakiego potrzebowałem! Mało tego, był w pięknym stanie. Poprzedni właściciel bardzo o niego dbał i poddał go też częściowej renowacji. Dokończyłem więc dzieła. Wszystkie zużyte elementy zostały wymienione na nowe. Również opony i owiewka są nowe. Motocykl poddany został gruntownemu serwisowi. Otrzymał nowy lakier, zgodny z malowaniem filmowym. Brakowało mi już tylko, a może aż naklejek, które zdobiły motocykl.

Godziny spędzone przed ekranem komputera zaowocowały znalezieniem wielu informacji, a także zdobyciem upragnionych naklejek. Jak to więc było z tymi naklejkami?

Wiosną 1985 roku na planie filmowym pojawił się motocykl Kawasaki GPZ 900R, który miał wziąć udział w filmie. Nie pojawił się sam, lecz w towarzystwie drugiego takiego samego egzemplarza. Osobą, która dostarczyła je producentom filmu był Chris Dolan, dealer Kawasaki z San Diego. Oba seryjne motocykle otrzymały specjalne malowanie, a także to co, w tym motocyklu budzi wiele emocji, i co stanowi ich ważny, a nawet najważniejszy element, czyli zestaw naklejek o tematyce lotniczej, ściśle związanych z tematyką filmu i miejscem jego akcji. I wszystko było by pięknie, gdyby nie to, iż na obu motocyklach naklejki umiejscowiono nie w tych samych miejscach! Nie byłoby może problemem, gdyby nie to, że w oba wystąpiły w filmie! W jednej scenie Tom Cruise dosiada pierwszy egzemplarz, w innej drugi!

Koniec końców zdecydowałem się na wybór jednego z nich i w taki sposób umieściłem naklejki na motocyklu. Wielką pomocą okazały się znalezione w sieci zdjęcia z planu filmowego, gdzie dokładnie widać, w jakich miejscach umieszczono poszczególne naklejki.

Motocykl był gotowy 🙂 Ponieważ ciągle nie mogłem się na niego napatrzeć, po zrobieniu kilku wycieczek i zbliżającym się końcu sezonu postanowiłem… pozbawić go wszelkich płynów ustrojowych – oleju, paliwa, żeby pozbawić go zbędnych zapachów i ustawiłem go w centralnej części domowego salonu. I tak, jako eksponat i główna ozdoba stoi do dzisiaj. Teraz przyszedł czas na nowe projekty, a ponieważ nie można mieć wszystkiego, postanowiłem wykorzystać wszelkie możliwości do zgromadzenia kapitału i zmierzenia się z nowym wyzwaniem.

Tym samym zapraszam, GPZ 900R czeka:-)

PS Poniżej, dla bardziej zainteresowanych krótki opis naklejek:

Unitid States Navy Fighter Weapons School

To oficjalna nazwa szkoły pilotów, potocznie nazywanej przez samych pilotów „Top Gun”. Szkoła zlokalizowana była w Miramar Fightertown w pobliżu San Diego w stanie California.

Fighting 114
Oznaczenie dywizjonu marynarki wojennej VF-114. Dywizjon ten w latach 80-tych ubiegłego wieku stacjonował na lotniskowcu CVN-65 USS Enterprise, jak widzieliśmy w filmie. Na jego wyposażeniu znajdowały się wtedy myśliwce F-14 Tomcat. W 1985 roku dywizjon odbywał sesje treningowe w Miramar.

VF-213
To także ozmaczenie dywizjonu Marynarki Wojennej. W jego składzie również znajdowały się samoloty F-14. Jego bazą bywał również lotniskowiec Enterprise i podczas kręcenia zdjęć do filmu stacjonował właśnie na pokładzie tego okrętu.

Fighting Fifty One
Oznaczenie Dywizjonu FV-51, który był jednostką stacjonującą w Miramar. Samoloty wchodzące w jego skład także brały udział w wielu scenach w filmie.

No 55
Rząd USA wprowadził regulacje dotyczące ograniczenia prędkości ma drogach do 55 mi/h. Powodem był kryzys paliwowy i potrzeba oszczędzania paliwa. Heavy-metalowy wokalista Sammy Hager spopularyzował to oznaczenie swoim przebojem „I can’t drive 55”.

No Bullshit
Ta naklejka mówi sama za siebie 🙂

No Wimps
Wimp oznacza cieniasa, cykora, sierotę, ofermę itp.🙂

No Turkey
Jedyne wytlumaczenie tej naklejki, jakie znalazłem w otchłaniach Internetu mówi, że w tym wypadku oznacza to podobnie jak wyżej „Not for losers” czyli NIE frajerom i nieudacznikom 🙂