Łada 2101 1973 – SPRZEDANA

WAZ 2101 Żiguli, zwany u nas jako Łada 2101, wyznaczył zupełnie nową jakość wśród radzieckich samochodów. Licencyjna wersja Fiata 124 była nowoczesna, nieporównywalnie lepiej zaprojektowana i wykonana niż wcześniejsze produkcje w rodzaju Pobiedy czy Moskwicza. Czas pokazał, że Łada była również niesamowicie wytrzymała na trudy codziennej eksploatacji, co pozwoliło jej z czasem uzykać miano najlepszego wozu Bloku Wschodniego. Dziś już na ulicach to pojazd rzadko spotykany, szczególnie gdy mówimy o jej pierwszej, zdecydowanie najpiękniejszej, najlżej wystylizowanej wersji. W ogłoszeniu fantastycznie zachowany egzemplarz, ujmujący kolorem lakieru i wnętrza.

WAZ 2101 Żiguli
Rocznik: 1973
Przebieg: 59200 km
Pojemność: 1198 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 60 KM

Do zaoferowania 43-letni WAZ 2101.
Prawdziwy „barn find”, wyjęty prosto z szopy.
Miał tylko jednego właściciela, co ma potwierdzenie w zebranej przeze mnie dokumentacji.
Użytkowany sporadycznie, cały czas garażowany – przebieg autentyczny.

Stan zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – idealny.
Stara szkoła – po zdjęciu pokrowców nałożonych od nowości przez właściciela ukazuje się przepiękna, czerwona tapicerka bez skaz.
Na zewnątrz – wszystkie chromy w świetnym stanie, na większości elementów zachował się fabryczny lakier, który wymagał naprawdę niewielkich zabiegów kosmetycznych, aby przywrócić jego dawny blask.

W jednostce napędowej został jedynie zregenerowany gaźnik oraz pompa paliwa, a całość została wyregulowana przez fachowca starej daty (byłego właściciela serwisu Łady z lat 90-tych).
Dodatkowo zostały zakupione nowe opony Vredestein Sprint z klasycznym wzorem bieżnika, które zostały założone na odnowione felgi.
Do samochodu w komplecie spory zapas nowych, oryginalnych części zamiennych (większość elementów zawieszenia, elementy karoserii, elementy układ hamulcowego).

Samochód zarejestrowany jako zabytkowy, posiada bezterminowy przegląd techniczny.