Lancia Beta Berlina 1977 – 8900 PLN – Poznań

W latach 70-tych Lancia była włoską awangardą. Projekt został opracowany po przejęciu marki przez Fiata, lecz inżynierowie Lancii wykazali się dużą dozą kreatywności, umiejętnie czerpiąc z nowych zasobów. Przykładowo świetne silniki DOHC Fiata zostały tu pochylone o 20 stopni, dla uzyskania niższego środka ciężkości. Lancia Beta Berlina to jedna z pięciu dostępnych wersji nadwoziowych – sedan o mocno pochylonej tylnej szybie, o mocno sportowym charakterze. W ogłoszeniu egzemplarz wydobyty z belgijskiej stodoły, gdzie spędził niemal 30 lat. Choć jej stan pozostaje wielką zagatką, wskrzeszanie doskonale zachowanego w oryginalnym stanie samochodu zawsze jest ogromną przyjemnością.

Lancia Beta Berlina
Rocznik: 1977
Przebieg: 115 000 km
Pojemność: 1600 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 102 KM

Cena: 8900 PLN

Wyposażenie:
– centralny zamek
– szyberdach
– 5 alufelg
– 2 komplety kluczyków

Sprzedam zabytkową Lancię Beta wersja Berlina 1600 odnalezioną w belgijskiej „stodole”, po 29 latach nieużytkowania po drogach publicznych (dokumenty zawierają ostatni przegląd techniczny ważny do 3 marca 1986 r., ale wygląda na to, że na przestrzeni lat auto był odpalane). Niewielki przebieg podczas pierwszych 8 lat użytkowania, do tego zadaszony i ocieplony postój przez te 3 dekady pozwolił zachować bardzo dobry stan auta, m.in. ładnie zachowany oryginalny lakier, zadbane wnętrze czy komplet listew chromowanych.
Co do lakieru to w kilku miejscach pojawiły się ogniska delikatnej korozji, ale to nie jest żaden dramat, blacha nie ma dziur.
Mimo świecenia się kontrolek po podłączeniu akumulatora nie kręciłem kluczykiem żeby nie ryzykować awarii podczas uruchamiania silnika.
Półośki poprzez koła na biegu dały się przekręcić będąc na podnośniku co znaczy, że z silnikiem nie jest tak źle, żeby był zardzewiały i wymagał specjalnych remontów.
Auto to prawdziwy rarytas, stanowi idealną bazę do odbudowy dla konesera klasyków, można śmiało rejestrować na żółte tablice.

Telefon: +48 507 288 015
Miejscowość: Poznań