Lancia Beta Coupe 1981 – SPRZEDANA

Słowo „barn find” nieczęsto ma zastosowanie do znalezisk z polskich garaży, lecz w tym przypadku nie sposób użyć innego określenia. Ta Lancia Beta Coupe od ponad 10 lat czeka na przywrócenie do pełnej sprawności, i wydaje się być niezwykle interesującą bazą. Model Beta to pierwszy owoc wydany po przejęciu marki Lancia przez Fiata. Lancia otrzymała wówczas od większego brata to, co miał najwspanialsze – gamę pełnych wigoru silników DOHC, które niezależnie od pojemności zadziwiały swoimi osiągami, rozkładając konkurencję w swoich klasach pojemnościowych na łopatki. Wersja 1300 była najmniejszą z dostępnych, lecz 82 KM jakie generowała pozwalało rozpędzać się do ponad 160 km/h i osiągać pierwszą setkę w czasie 13 sekund. W tamtych czasach do zbliżonych osiągów Ford Capri i Opel Manta potrzebowały jednostek 2-litrowych, a śpiewny, wysokoobrotowy charakter małej Lancii dawał jej o wiele bardziej energetyczny, sportowy charakter.

Lancia Beta
Rocznik: 1981
Przebieg: 65239 km
Pojemność: 1300 cm³
Rodzaj paliwa: benzyna
Skrzynia biegów: manualna
Moc: 82 KM

Wyposażenie:
– skrzynia 5-biegowa

Lancia Beta Coupe.
Auto sprowadzone do Polski prosto z Włoch w 2008 roku. Od tamtego czasu stało zamknięte w garażu aż do tej pory. Lancia zachowała się w bardzo dobrym stanie. Po wymianie świec, olejów i kabli wysokiego napięcia, silnik odpalił za pierwszym razem.

Oryginalna 5-biegowa skrzynia, ze względu na swoje krótkie przełożenia była także wykorzystywana w sporcie, gdzie łączono ją z silnikami 2.0.

Auto nie wymaga poważnych remontów kapitalnych. Jej najsłabszym punktem jest konieczność wymiany progów, naprawy tapicerki (głównie na fotelach). Ze względu na długi postój trzeba przejrzeć elementy układu zawieszenia i hamulce.
Lancia odpala i jest możliwość jazdy próbnej.